Saban Saulic - Biografija
Trajce Radio Boem :: Narodna Muzika :: :: Biografije poznatih ličnosti :: :: Š
Strana 1 od 1 • Delite
Saban Saulic - Biografija
Saban Saulic
[You must be registered and logged in to see this image.]
Rođen je 06. Septembra 1951. u Šapcu. Njegova majka Ilduza Demirović je iz Bijeljine, gdje je on i sam proveo dosta vremena.
Još kao dete voleo je da pevuši pesme koje bi čuo na radiju, najviše Himzu Polovinu i Zaima Imamovića. Stric ga je odveo kod poznatog harmonikaša i kompozitora Budimira Buce Jovanovića, koji je prepoznao talenat i počeo da podučava tada sedamnaestogodišnjg Šabana pevanju.
Šaban Šaulić važi za jednog od najuglednijih pevača na našoj muzičkoj sceni, koji je taj imidž izgradio zahvaljujući svom velikom profesionalizmu, dobrim pesmama i izvanrednom glasu. Zato ne čudi što je krunisan za „kralja narodne muzike“, kao i dobitnik mnogobrojnih priznanja.
1969.godine snimio je prvu ploču sa pesmom koju je Buca kompoovao – „Utjehu, dajte mi utjehu“. Ta pesma je proslavila mladog pevača, pa su se nizale nove ploče i nastupi, a popularnost je rasla. Objavljivao je uglavnom singlice, a 1972.godine i prvu LP ploču „Bio sam pijanac“. Do 1975.godine autor njegovih pesama bio je Buca, a od onda je uglavnom Šaban sam pisao svoje pesme.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Šaban je bio ćutljiv i povučen mladić, a takav je ostao i do današnjih dana. Za njegovo ime nisu se vezivali nikakvi tračevi i skandali, nije umeo drugačije da se reklamira, sem svojim kvalitetnim glasom i pesmama. Bio je i ostao miran porodični čovek, uvažavan i cenjen od kolega.
1975.godine upoznao je svoju suprugu Gordanu, kojoj je posvetio pesmu „Gordana“, sa kojom ima troje dece i još uvek su u srećnom braku. Šaban je veoma tražen pevač, naročito na romskim svadbama u inostranstvu. Najveći deo godine provodi na turnejama i nastupima, a kada je slobodan, posvećuje se svojoj strasti-pecanju.
Godine 1985. napisao je pjesmu "Gordana", koju je posvetio svojoj ženi (s kojom je u tom trenutku bio nakratko rastavljen).
Vrhunac svoje karijere dostiže davne 1986. godine, kada je proglašen za „najlepši vokal svih vremena na našim prostorima“.
Pjesme "Dođi da ostarimo zajedno" i "Dva galeba bela" smatraju se jednim od najboljih ikad otpjevanih narodnih pjesama. Osim ovih, veliki njegovi hitovi bili su i "Uvenuće narcis beli", "Sine", "Danima te čekam", "Snežana", "Odlaziš, odlaziš", "Pozn'o bih te međ' hiljadu žena" i dr.
On je jedan od pjevača s najvećim brojem prodatih ploča u bivšoj Jugoslaviji.
Diskografija:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Dajte mi utjehu (1969)
Sutra nek' dođe kraj (1970)
Zbog neverstva jedne žene (1970)
Sada je svemu kraj (1971)
Sjećam se te žene (1972)
Bio sam pijanac (1972)
Šaban Šaulić (1976)
Dođi da ostarimo zajedno (1978)
Dva galeba bela (1979)
Ponovo smo na početku sreće (1980)
Meni je s tobom sreća obećana (1981)
Svetlana (1982)
Tebi ne mogu da kažem ne (1984)
Kafanska noć (1985)
Kad bi čaša znala (1986)
Vanredni album (1986)
Kralj boema/Verujem u ljubav (1987)
Samo za nju (1988)
Ljubav je velika tajna (1988)
Ljubav je pesma i mnogo više (1989)
Pomozi mi, druže, pomozi mi, brate (1990)
Anđeoska vrata (1992)
Ljubavna drama (1994)
Volim da volim (1995)
Tebi koja si otišla (1996)
Vanredni album (1996)
Ljubav je slatka robija (1997)
Tebe da zaboravim (1998)
Za novi milenijum (1999)
Nema ništa, majko, od tvoga veselja (2001)
Kralj i sluga (2002)
Šadrvani (2003)
Album 2004 (hitovi + 2 nove pjesme: "Postelja" i "Sa njom sve") (2004)
Telo uz telo (2005)
Bogati siromah (2006)
Milicu Stojan voleo (2008)
[You must be registered and logged in to see this image.]
Intervju Sabana Sulica 1990 godine
- Kada se jednog lepog jesenjeg dana, 06. Septembra 1951.g. u porodici Ilde i Huse Saulic rodilo prvo i jedino musko dete. Odmah se znalo. Bice pevac. Kako?Jednostavno. Sudbina je umiesala prste u buducnost malisana koji je dobio ime Saban, jer medicinska sestra koja je prva potapsala po ledjima naprednog muškarcica, dozivela je nesto neobicno. Beba je vrisnula za dve oktave vise od drugih malisana rodjenih tog dana.Zbog toga je i radosnoj majci rekla, predajuci joj bebu : cestitam. Sin. Bice pevac.
- Posto je vidovita babica rekla svoje, ostalo je jos smao da se saceka da malisan poraste, da napuni 17 godina, upozna u to vreme najpoznatijeg naseg kompozitora pokojnog Budimira Bucu Jovanovica i Veroljuba Jovanovica i da snimi prvu plocu. Bio je to singl Utjehu, dajte mi utjehu. Ploca se visestruko pozlatila. Zvezda je rodjena...
Eh, sto nisam lancic mali
Eh, sto nisam lancic mali
od srebra i zlata
svakog dana nosila bi
mene oko vrata
Eh, sto nisam mjesec sjajni
da na zvezde pazim
ti na nebu zvezda mala
da se s tobom mazim
Eh, sto nisam izvor voda
i bistra i ledna
da me pijes draga moja
i kad nisi zedna
-Ovu prekrasnu pesmu je napisao sam Saban Saulic, jer kao sto je receno njemu je bilo sudjeno da postane zvijezda, to znaci da napreduje kao pjevac a i kao kompozitor. Sve jedno. Secanja na Bucu Jovanovica i nejgov uticaj na razvoj sada vec legende nase narodne muzike duboko se urezao u licnost Sabana Saulica.
"Sada kada je Buco umro, sve me vise opseda misao da mu se na pravi muzicki nacin oduzim. Da snimim album sa njegovim najlepšim pesmama i onima koje sam ja pevao a i onima koje su pevali moje kolege, peva?i.Stari majstor je to i zaslužio".
[You must be registered and logged in to see this image.]
- Svako ko i malo poznaje Sabana Saulica zna koliku on ima dusu. I zna koliko je Saban postojan u ljubavi i prijateljstvu. Ono sto znaju samo njegovi najbliži prijatelji jeste bezgranicna privrzenost porodici i deci, koja sabana prosto obozava. Troje dece. Sada je u modi imati troje dcece?
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Ma kakva moda,covece. Troje dece je malo. Zao mi je sto nemam barem petero, a bilo je prilike za to. Cak i uslova jer spadam u ljude koji se slazu sa starom narodnom izrekom da dece nikad nije mnogo. Ovaj posao koji mi je vec 20 godina iza mene na estradi, polovinu sam proveo po avionima, hotelima, drzavama i bojim se da ni Ildi, Saneli a ni Mihajlu ne poklanjam paznju onoliku koliku bi trebao".
Prestacu da verujem u ljubav
Jos jednu noc cekacu
jos jednu noc plakacu
a sutra kada osvanem
ako sam ostanem
Prestacu da verujem u ljubav
prestacu da verujem u srecu
prestacu da verujem u tebe
i vise te cekati necu
Jos jednu noc volecu
jos jednu noc molicu
a sutra kada osvanem
ako sam ostanem
Jos jednu noc zelecu
jos jednu noc sanjacu
a sutra kada osvanem
ako sam ostanem.
-Naravno da Saban nece da prestane da vjeruje u ljubav. To je samo u pesmi. U njegovom bicu ima mesta za manje raznih ljubavi. Moze li izmedju ostalog da se covjek zaljubi u fudbalsku loptu?
"Eh, jos pitas. Da se nisam posveti pevanju sigurno bih bio fudbaler. Cak sam nesto malo igrao u Sabcu, ne propustam da igram za ovu nasu pevacku reprezentaciju. Naravno kad god ne pevam onda sam cesto na stadionima u publici, gledam sve utakmice i kao svi normalni ljudi navijam za nase plave(Yugoslavia)"
-Ako covjek zeli da bolje upozna Sabana Saulica, treba sa njime da razgovara o ljubavima,hobijima,zabavi,slobodnom vremenu. Jedna od njegovih tajnih slabosti je i ribolov.
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Pecanje je strast i to strašno zanimljiva. Ja sam pecao u raznim vodama. Recimo od jezera u Micigen, Ontario u Kanadi, pa sam bio na nekim potocima, brzacim u Svedskoj, u Bosni. Na Uni sam pecao ali nekako mi Dunav ostaje moja najveca ribolovacka ljubav. Pecanje na obali kraj Krcadina, riblja corba majstora Mise to je nesto sto bih svaki covek samo pozeleti mogao".
- Secate li se babice sa pocetka ovog teksta. Slicnu stvar ponovila je 1985 godine. Tada u jednoj Beogradskoj bolnici rodio malisan kome u rodnom listu pise Mihajlo od oca Sabana i majke Gordane Saulic, muski. Eh i njemu je babica prorekla bit ce pevac. Da li Sabane?
"Ne spadam u roditelje koji pod svaku cenu zele da im djeca postanu nesto. Ne gusim ih i ne pritiskam ih sopstvenim ambicijama. Sanela ima vec 15 godina i zaokupljena je pevanjem i manekenstvom. Ilda igra tenis. Mihajlo je jos u fazi neke predskolske jurnjave za zecevima i kucicima. Neka sami odluce sta ce biti uostalom kada dodje trenutak za to zivot ce im sam otvoriti karte. Naravno ukoliko neko nastavi mojim stopama bice mi izuzetno drago".
- Za 21 godinu koliko dugo peva Saban Saulic je prodao najvise ploca u istoriji Jugoslovenske diskografije. Sve jedno. Njegova aktivnost ne jenjava. I dalje izdaje jednu plocu godisnje. Dokle?
"Dok grlo sluzi, dok bude inspiracije i dok narod bude hteo da slusa moje pesme. Nema ljubavi na silu pa ni pesme. Nema po svaku cenu".
- Saban Saulic spada u pevace koji su uzor mnogim pocetnicima. Mnogi dolaze kod njega. Zovu ga. Traze da im napise pesme, poduci ih. Pomogne u karijeri.
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Pa eto ja rado pomazem mladima. Raduje me kada cujem da neko od njih snimi moju pesmu, da je dobro otpeva. Bilo je pevaca pre mene a bit ce ih i kad ja zavrsim karijeru, mesta za sve ima. Vazna je samo dobra pesma. Ona je ustvari neprolazna".
- Najvese zvijezde imaju nesotvarene zelje. Nesto sto nisu stigle da urade tokom karijere. Sta Saban Saulic nije ucinio a zelja mu je?
"Pa voleo bih da neke svoje pesme sa pocetka karijere snimim ponovo.Da ih otpevam al nacin na koji sada osecam, u novom aranzmanu. I da ih sve na jedno mjesto u trostrukom recimo cetverostrukom albumu kao sto pisci izdaju svoja sabarana dela".
Admin- Webmaster
Datum upisa : 17.04.2013Za broj objavljenih porukaZlatna HarmonikaZa broj kreiranih temaZlatan GramafonZa broj temaZlatan MikrofonZa broj lajkovaZlatan KljucZa broj prijatelja (Zahtev je prihvacen)Zlatna NotaZa broj poruka koje je clan videoZlatna zvezda
Datum rođenja : 02.06.1965
Saban Saulic prica o sebi
Šaban Šaulić: Mlada čeka, a ja mladoženji pucam penale
Simonida Milojković | 23. 10. 2011|
Moji roditelji su bili dobri ljudi, vredni i pošteni. Nisu bili imućni, ali starija sestra i ja ni u čemu nismo oskudevali. Otac se bavio nekom trange-frange lutrijom, a majka je prodavala igračke, pa su stalno obilazili vašare i putovali od jednog mesta do drugog tako da je mene čuvala sestra. Ona je kuvala, vodila domaćinstvo, terala me da učim... Kasnije, kada sam postao neko, majka je uvek ponosno govorila da sam nasledio njenu pamet, hrabrost i talenat za muziku. Oduvek je bila hrabra i ratoborna, učestvovala je i u ratu. Sa 13 godina bila je u partizanima, u brigadi Veljka Lukića Kurjaka. Otac je bio ponosan na mene, ali nikada se nije hvalisao da mu je sin „kralj narodne muzike“, kako me prozvaše. Dolazio je na moje koncerte, skromno sedeo i slušao kako pevam, a kada bi čuo aplauz, samo bi mu oči zasvetlele u mraku.
Fudbal
Kao dečak sam samo na fudbal mislio. Igrao sam u Mačvi i Poletu, a Bugari su me zvali u današnji Levski. Aktivno sam igrao više od 20 godina. Sećam se, pevao sam u Parizu na romskoj svadbi. Na travnjaku ispred kuće ugledao sam klinca od 13 godina u belom odelu kako pika loptu. Čim vidim da neko igra fudbal, mene zasvrbe tabani! Ceo sat smo taj dečak i ja igrali fudbal, ja sam šutirao, a on je branio gol, bacao se za loptom, padao... Već smo obojica bili uflekani, a njegovo belo odelo se zelenelo od trave, kada se pojavila jedna žena i počela da ga grdi: „Vidi na šta ličiš, a treba da se ženiš! Hajde, sine, požuri, pobeći će ti mlada!“ Tada sam shvatio da sam igrao fudbal s mladoženjom na čijoj svadbi pevam!
Stric Alija
Stric Alija je imao ugled među šabačkim mangupima, pa sestru i mene niko nije smeo ni popreko da pogleda, a kamoli da nam nešto dobaci ili lupi čvrgu. Da bih očvrsnuo i naučio da se štitim, on me je upisao na boks. Zavoleo sam i taj sport i verovao sam da ću postati fudbaler ili bokser, jer me je samo to zanimalo. Pevušio sam onako, za svoju dušu, a stric je u tom mom pevušenju video odličan biznis. Sećam se, prolazio sam pored jedne kafane u kojoj je Alija lumpovao sa društvom. Pozvao me je da uđem unutra i otpevam im nešto. Nisam smeo da ga odbijem da mi ne bi zavalio jednu vaspitnu, a verovatno su isto razmišljali i muzičari, pa su mi ćutke munuli mikrofon u ruku. A meni se grlo stislo... Progutao sam knedlu, pustio glas i zapevao „Jablani se povijaju“, a ljudi sa ulice, čuvši kako pevam, nagrnuše u kafanu i napuniše je. Često sam posle pevao u kafani i sa drugarima pio „maraskino“, neki koktel od vode i maline, s nekoliko kapi vina. Jednom je tu došao i čuo me Veroljub Jovanović, prva violina u orkestru Budimira - Buce Jovanovića, kod koga me je kasnije odveo. Snimio sam njegovo pesmu „Dajte mi utjehu“, koja je brzo postala hit.
Pevanje na jekavskom
„Dajte mi utjehu“, sa „j“. U to vreme je bilo moderno da se peva na jekavskom, ne znam zašto. Pa i Cune Gojković je „Kafu mi draga ispeci“ otpevao na jekavskom. Takav je bio trend, a pevači su se mučili i lomili jezik. Meni nije bilo teško, jer mi je majka iz Bosne, pa mi je to narečje bilo poznato.
Devojke
Počeo sam da pevam u vreme kada većina ljudi nije imala televizor. Pesme su mi postale hitovi, a ljudi su pričali o novom, talentovanom pevaču Šabanu Šauliću koji, kako su govorili, „peva da se raspametiš“. Ali niko nije znao kako izgledam. Šetao sam Beogradom sav ponosan, a niko ni da me pogleda. To mi je najviše smetalo zbog devojaka. Bio sam stidljiv, povučen, ćutljiv... Uopšte nisam umeo da se udvaram. Dok sam bio u Šapcu, maštao sam o Beogradu. Ali sa 17 i po godina, kada sam se preselio u glavni grad, kao dečak iz provencije bio sam po strani i teško sam nalazio društvo. Bio sam veoma usamljen, a vremenom sam se na tu samoću navikao, pa mi danas prija da se sklonim od ljudi i da se po nekoliko dana osamim.
Gordana
Kada sam sreo Gordanu, bio sam već popularan pevač. Dobro mi je išlo, pa sam kupio i kola, „fiću“. Čim sam je video, pomislio sam: ovo je najlepša devojka na svetu, i zaljubio sam se na prvi pogled. Pošto sam bio vezana vreća, moj drug joj je, da bi mi pomogao, pričao da sam popularan pevač i nabrajao joj je moje hitove. A ona me je pogledala onako, s visine, odmerila me i rekla: „Prvi put te vidim! A i ne slušam narodnu muziku!“ Bilo je to na Adi, a meni je došlo da skočim u jezero od sramote!
Venčanje
Izlazili smo, jedanput, dvaput, triput... Verovatno je u međuvremenu čula od prijatelja da sam popularan, da imam dobre pesme. Videla je da sam skroman, a ne neki đilkoš i nevaspitanko koji gleda da dođe do devojke tek da bi došao do nje. Vojsku sam već bio odslužio, a bilo je neko pravilo da se mladić po povratku iz armije ženi. Zaljubio sam se u Gordanu, ona se zaljubila u mene, nakon tri-četiri meseca zaprosio sam je i venčali smo se.
Razvod
Gordana i ja smo se jednom čak razveli i celih 20 dana nismo bili u braku. Bilo je to zbog mojih budalaština, kada sam umeo da po dva-tri dana bančim sa drugarima, a ona je ostajala sama sa decom u kući. Podmetnula mi je papir za sporazumni razvod i ja sam ga potpisao. Bio sam više pijan nego trezan u tom trenutku i učinio sam to iz srdžbe. Ona je bila dosledna i rešena da mi po svaku cenu da do znanja da to tako više ne može. I bila je u pravu, ali posle dvadesetak dana smo se videli, popričali, a ja sam svečano obećao da neću više bančiti. U toj meri. Nisam potpuno odustao od svog načina života, ali sam mnogo toga korigovao.
Deca
Ponosan sam na svoju decu Sanelu, Ildu i Mihajla. Uspeh je podići troje dece i izvesti ih na pravi put. Gordana je tu odigrala najveću ulogu, uložila je mnogo strpljenja i nerava, jer ona je ostajala sa decem dok sam ja putovao, radio i zarađivao za sve nas. Mene su putevi odvodili i dovodili nazad, a ona je preuzela lavovski deo posla na sebe. Gordana im je, i pre nego što su pošli u školu, dovodila profesora da ih uči engleski jezik. Sanela zna i španski i nemački i engleski; Mihajlo italijanski i engleski govori perfektno, jer je išao u američku školu; Ilda je išla u školu u Švajcarskoj, pa je uz engleski naučila i nemački. To je bogatstvo. Ja čisto znam da pričam samo srpski, makedonski i bosanski, ali od svih većih svetskih jezika znam po nekoliko reči, pa kombinujem i ne snalazim se loše na svojim putovanjima po svetu.
Ilda
Uvek smo Gordana i ja govorili da je dovoljan jedan pevač u kući, ali Ilda je od malih nogu počela da peva i jedina želja joj je bila da snimi ploču. Ja joj nisam dao. Hteo sam da je zaštitim od strašnih neprijatnosti koje donosi ovaj posao. Estrada nije više onakva kakvu je ja pamtim. To je danas jedna gladijatorska arena. Ali Ilda je sama skupila pare i na svoju ruku platila pesme, orkestar, studio i snimila ploču. Sve je to uradila, a da ni Gordana ni ja nismo znali. Dovela nas je pred svršen čin. Sad kad vidim kako je dobro prošla bez ičije pomoći, kako se lepo i pristojno oblači i ponaša, kako divno peva - krivo mi je što joj i ranije nisam pomogao i što sam joj branio da peva. Bogami ću joj odsad pomagati.
Kućica u Krčedinu
Moja kućica u Krčedinu je oaza mira. Pecanje volim više i od boksa i od fudbala. To me ispunjava, ali mi i zdravlje čuva. Tu se relaksiram i napunim energijom da bih imao snage da nastupam svakog vikenda širom sveta.
Izboden nožem
Nekoliko puta sam proputovao planetu. Doživeo sam i lepe i ružne stvari. Svašta se dešava u ovom mom poslu... Najgore je bilo kada su me, pre 15 godina, u mračnom haustoru u Beču drogirani klinci izboli nožem i izadarali onim metalnim bokserom. Bilo je jezivo. Gledao sam smrti u oči. Tako izboden i krvav, popeo sam se, i danas se sećam, uz 73 stepenika, pozvao prijateljicu koja se, na sreću, odmah javila i obavestila hitnu pomoć. Dok su me šili u bolnici, rekli su da bih umro da sam stigao samo pola sata kasnije, jer bih iskrvavio. Nikada nisam saznao šta se zapravo desilo, priča se da me je tipovao neki kafedžija što nisam pevao kod njega, nego kod njegovog konkurenta. Čuo sam da je platio 3.000 tadašnjih maraka da me prebiju i izbodu nožem. I danas se naježim kada me u kafani neki klinac tresne po ramenu i kaže mi: „Šabane, ajde da pevaš.“ Pojedinci se ponašaju bahato, kao da mogu da te kupe za šaku dolara.
Koncert u Beogradu
Šaban Šaulić održaće prvi solistički koncert u Beogradu 25. novembra u Sava centru. Čuveni pevač, koga su kolege zbog izuzetnih glasovnih sposobnosti prozvale kraljem narodne muzike, zapevaće na koncertu i evergrin hitove: „Dođi da ostarimo zajedno“ i „Dva galeba bela“, pesme koje su muzički kritičari proglasili remek-delima novokomponovane narodne muzike.
Simonida Milojković | 23. 10. 2011|
Moji roditelji su bili dobri ljudi, vredni i pošteni. Nisu bili imućni, ali starija sestra i ja ni u čemu nismo oskudevali. Otac se bavio nekom trange-frange lutrijom, a majka je prodavala igračke, pa su stalno obilazili vašare i putovali od jednog mesta do drugog tako da je mene čuvala sestra. Ona je kuvala, vodila domaćinstvo, terala me da učim... Kasnije, kada sam postao neko, majka je uvek ponosno govorila da sam nasledio njenu pamet, hrabrost i talenat za muziku. Oduvek je bila hrabra i ratoborna, učestvovala je i u ratu. Sa 13 godina bila je u partizanima, u brigadi Veljka Lukića Kurjaka. Otac je bio ponosan na mene, ali nikada se nije hvalisao da mu je sin „kralj narodne muzike“, kako me prozvaše. Dolazio je na moje koncerte, skromno sedeo i slušao kako pevam, a kada bi čuo aplauz, samo bi mu oči zasvetlele u mraku.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Šaban Šaulić
Šaban Šaulić
Fudbal
Kao dečak sam samo na fudbal mislio. Igrao sam u Mačvi i Poletu, a Bugari su me zvali u današnji Levski. Aktivno sam igrao više od 20 godina. Sećam se, pevao sam u Parizu na romskoj svadbi. Na travnjaku ispred kuće ugledao sam klinca od 13 godina u belom odelu kako pika loptu. Čim vidim da neko igra fudbal, mene zasvrbe tabani! Ceo sat smo taj dečak i ja igrali fudbal, ja sam šutirao, a on je branio gol, bacao se za loptom, padao... Već smo obojica bili uflekani, a njegovo belo odelo se zelenelo od trave, kada se pojavila jedna žena i počela da ga grdi: „Vidi na šta ličiš, a treba da se ženiš! Hajde, sine, požuri, pobeći će ti mlada!“ Tada sam shvatio da sam igrao fudbal s mladoženjom na čijoj svadbi pevam!
[You must be registered and logged in to see this image.]
U vreme najveće popularnosti
U vreme najveće popularnosti
Stric Alija
Stric Alija je imao ugled među šabačkim mangupima, pa sestru i mene niko nije smeo ni popreko da pogleda, a kamoli da nam nešto dobaci ili lupi čvrgu. Da bih očvrsnuo i naučio da se štitim, on me je upisao na boks. Zavoleo sam i taj sport i verovao sam da ću postati fudbaler ili bokser, jer me je samo to zanimalo. Pevušio sam onako, za svoju dušu, a stric je u tom mom pevušenju video odličan biznis. Sećam se, prolazio sam pored jedne kafane u kojoj je Alija lumpovao sa društvom. Pozvao me je da uđem unutra i otpevam im nešto. Nisam smeo da ga odbijem da mi ne bi zavalio jednu vaspitnu, a verovatno su isto razmišljali i muzičari, pa su mi ćutke munuli mikrofon u ruku. A meni se grlo stislo... Progutao sam knedlu, pustio glas i zapevao „Jablani se povijaju“, a ljudi sa ulice, čuvši kako pevam, nagrnuše u kafanu i napuniše je. Često sam posle pevao u kafani i sa drugarima pio „maraskino“, neki koktel od vode i maline, s nekoliko kapi vina. Jednom je tu došao i čuo me Veroljub Jovanović, prva violina u orkestru Budimira - Buce Jovanovića, kod koga me je kasnije odveo. Snimio sam njegovo pesmu „Dajte mi utjehu“, koja je brzo postala hit.
Pevanje na jekavskom
„Dajte mi utjehu“, sa „j“. U to vreme je bilo moderno da se peva na jekavskom, ne znam zašto. Pa i Cune Gojković je „Kafu mi draga ispeci“ otpevao na jekavskom. Takav je bio trend, a pevači su se mučili i lomili jezik. Meni nije bilo teško, jer mi je majka iz Bosne, pa mi je to narečje bilo poznato.
Devojke
Počeo sam da pevam u vreme kada većina ljudi nije imala televizor. Pesme su mi postale hitovi, a ljudi su pričali o novom, talentovanom pevaču Šabanu Šauliću koji, kako su govorili, „peva da se raspametiš“. Ali niko nije znao kako izgledam. Šetao sam Beogradom sav ponosan, a niko ni da me pogleda. To mi je najviše smetalo zbog devojaka. Bio sam stidljiv, povučen, ćutljiv... Uopšte nisam umeo da se udvaram. Dok sam bio u Šapcu, maštao sam o Beogradu. Ali sa 17 i po godina, kada sam se preselio u glavni grad, kao dečak iz provencije bio sam po strani i teško sam nalazio društvo. Bio sam veoma usamljen, a vremenom sam se na tu samoću navikao, pa mi danas prija da se sklonim od ljudi i da se po nekoliko dana osamim.
Gordana
Kada sam sreo Gordanu, bio sam već popularan pevač. Dobro mi je išlo, pa sam kupio i kola, „fiću“. Čim sam je video, pomislio sam: ovo je najlepša devojka na svetu, i zaljubio sam se na prvi pogled. Pošto sam bio vezana vreća, moj drug joj je, da bi mi pomogao, pričao da sam popularan pevač i nabrajao joj je moje hitove. A ona me je pogledala onako, s visine, odmerila me i rekla: „Prvi put te vidim! A i ne slušam narodnu muziku!“ Bilo je to na Adi, a meni je došlo da skočim u jezero od sramote!
Venčanje
Izlazili smo, jedanput, dvaput, triput... Verovatno je u međuvremenu čula od prijatelja da sam popularan, da imam dobre pesme. Videla je da sam skroman, a ne neki đilkoš i nevaspitanko koji gleda da dođe do devojke tek da bi došao do nje. Vojsku sam već bio odslužio, a bilo je neko pravilo da se mladić po povratku iz armije ženi. Zaljubio sam se u Gordanu, ona se zaljubila u mene, nakon tri-četiri meseca zaprosio sam je i venčali smo se.
Razvod
Gordana i ja smo se jednom čak razveli i celih 20 dana nismo bili u braku. Bilo je to zbog mojih budalaština, kada sam umeo da po dva-tri dana bančim sa drugarima, a ona je ostajala sama sa decom u kući. Podmetnula mi je papir za sporazumni razvod i ja sam ga potpisao. Bio sam više pijan nego trezan u tom trenutku i učinio sam to iz srdžbe. Ona je bila dosledna i rešena da mi po svaku cenu da do znanja da to tako više ne može. I bila je u pravu, ali posle dvadesetak dana smo se videli, popričali, a ja sam svečano obećao da neću više bančiti. U toj meri. Nisam potpuno odustao od svog načina života, ali sam mnogo toga korigovao.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ponosan na svoju decu
Ponosan na svoju decu
Deca
Ponosan sam na svoju decu Sanelu, Ildu i Mihajla. Uspeh je podići troje dece i izvesti ih na pravi put. Gordana je tu odigrala najveću ulogu, uložila je mnogo strpljenja i nerava, jer ona je ostajala sa decem dok sam ja putovao, radio i zarađivao za sve nas. Mene su putevi odvodili i dovodili nazad, a ona je preuzela lavovski deo posla na sebe. Gordana im je, i pre nego što su pošli u školu, dovodila profesora da ih uči engleski jezik. Sanela zna i španski i nemački i engleski; Mihajlo italijanski i engleski govori perfektno, jer je išao u američku školu; Ilda je išla u školu u Švajcarskoj, pa je uz engleski naučila i nemački. To je bogatstvo. Ja čisto znam da pričam samo srpski, makedonski i bosanski, ali od svih većih svetskih jezika znam po nekoliko reči, pa kombinujem i ne snalazim se loše na svojim putovanjima po svetu.
Ilda
Uvek smo Gordana i ja govorili da je dovoljan jedan pevač u kući, ali Ilda je od malih nogu počela da peva i jedina želja joj je bila da snimi ploču. Ja joj nisam dao. Hteo sam da je zaštitim od strašnih neprijatnosti koje donosi ovaj posao. Estrada nije više onakva kakvu je ja pamtim. To je danas jedna gladijatorska arena. Ali Ilda je sama skupila pare i na svoju ruku platila pesme, orkestar, studio i snimila ploču. Sve je to uradila, a da ni Gordana ni ja nismo znali. Dovela nas je pred svršen čin. Sad kad vidim kako je dobro prošla bez ičije pomoći, kako se lepo i pristojno oblači i ponaša, kako divno peva - krivo mi je što joj i ranije nisam pomogao i što sam joj branio da peva. Bogami ću joj odsad pomagati.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Porodica Šaulić na okupu
Porodica Šaulić na okupu
Kućica u Krčedinu
Moja kućica u Krčedinu je oaza mira. Pecanje volim više i od boksa i od fudbala. To me ispunjava, ali mi i zdravlje čuva. Tu se relaksiram i napunim energijom da bih imao snage da nastupam svakog vikenda širom sveta.
Izboden nožem
Nekoliko puta sam proputovao planetu. Doživeo sam i lepe i ružne stvari. Svašta se dešava u ovom mom poslu... Najgore je bilo kada su me, pre 15 godina, u mračnom haustoru u Beču drogirani klinci izboli nožem i izadarali onim metalnim bokserom. Bilo je jezivo. Gledao sam smrti u oči. Tako izboden i krvav, popeo sam se, i danas se sećam, uz 73 stepenika, pozvao prijateljicu koja se, na sreću, odmah javila i obavestila hitnu pomoć. Dok su me šili u bolnici, rekli su da bih umro da sam stigao samo pola sata kasnije, jer bih iskrvavio. Nikada nisam saznao šta se zapravo desilo, priča se da me je tipovao neki kafedžija što nisam pevao kod njega, nego kod njegovog konkurenta. Čuo sam da je platio 3.000 tadašnjih maraka da me prebiju i izbodu nožem. I danas se naježim kada me u kafani neki klinac tresne po ramenu i kaže mi: „Šabane, ajde da pevaš.“ Pojedinci se ponašaju bahato, kao da mogu da te kupe za šaku dolara.
Koncert u Beogradu
Šaban Šaulić održaće prvi solistički koncert u Beogradu 25. novembra u Sava centru. Čuveni pevač, koga su kolege zbog izuzetnih glasovnih sposobnosti prozvale kraljem narodne muzike, zapevaće na koncertu i evergrin hitove: „Dođi da ostarimo zajedno“ i „Dva galeba bela“, pesme koje su muzički kritičari proglasili remek-delima novokomponovane narodne muzike.
Admin- Webmaster
Datum upisa : 17.04.2013Za broj objavljenih porukaZlatna HarmonikaZa broj kreiranih temaZlatan GramafonZa broj temaZlatan MikrofonZa broj lajkovaZlatan KljucZa broj prijatelja (Zahtev je prihvacen)Zlatna NotaZa broj poruka koje je clan videoZlatna zvezda
Datum rođenja : 02.06.1965
Re: Saban Saulic - Biografija
Šaban Šaulić
Šaban Šaulić je jedan od najpopularnijih srpskih pevača narodne muzike zbog čega ga publika smatra kraljem ovog žanra. Rođen je 6. septembra 1951. godine u Šapcu. Veliki deo detinjstva je proveo u Bijeljini odakle je njegova majka, Ilduza Demirović, od koje je nasledio glas.
Šaban i njegova starija sestra su živeli veoma skromno jer roditelji nisu imali stalne prihode. Otac je prodavao lutriju, a majka igračke. Pevača je pazila sestra čija je obaveza bila i da vodi računa o domaćinstvu.
Pored muzike, Šaban je bio veoma talentovan za sport. Trenirao je fudbal u Poletu i Mačvi, a imao je poziv da pređe u bugarski klub Levski. Rado se priseća anegdote sa romske svadbe u Parizu na kojoj je pevao, a vezana je za ovaj sport. Tom prilikom je video dečaka od 13 godina kako šutira loptu pa su počeli zajedno da igraju. Nakon sat vremena odela su im bila zelena od trave, a majka je pozvala dečaka da ide po mladu jer je on bio mladoženja.
Trenirao je i boks pa je bio siguran da će postati fudbaler ili bokser. Međutim, stric Alija je smatrao da više novca može da zaradi kao muzičar. Jednom ga je pozvao da peva u kafani u kojoj se provodio sa društvom. Pošto ga je Šaban smatrao velikim autoritetom, nije se usudio da ga odbije. Otpevao je pesmu “Jablani se povijaju” i napunio kafanu. Nastavio je tu da peva i da dolazi sa drugovima na koktele.
Tada ga je čuo Veroljub Jovanović, prva violina u orkestru Budimira-Buce Jovanovića. Odveo ga je kod poznatog harmonikaša i kompozitora koji je prepoznao Šabanov talenat i počeo je da ga uči pevanju. 1969. godine Buca mu je uradio prvu pesmu “Dajte mi utjehu” koja je vrlo brzo postala veliki hit. Otpevao ju je na ijekavici pošto je ona bila moderna u tom periodu. Za PGP RTS je izdao prvu singlicu sa još tri pesme: “Zasviraj mi, Cigo, tužnu pjesmu”, “Ne plači, srce” i “U kafani ja usamljen”.
Sa 18 godina se preselio u Beograd što mu je, kao detetu iz provincije, teško palo. Ljudi su čuli za njega, ali niko nije znao kako izgleda. Bio je stidljiv i povučen, a devojkama se retko udvarao.
1970. godine je objavio dve singlice, prvu sa pesmama: “Pitaju me zašto tugujem” i “Nek’ sutra dođe kraj” sa kojom je nastupao na Ilidži, i drugu sa pesmama: “Zbog neverstva jedne žene”, “Tvoj mio glas”, “Nikad joj oprostiti neću” i “Nema je, drugovi, nema”.
1971. godine je snimio pesme: “Što me mučiš, prokleti živote” i “Sada je svemu kraj” koju je premijerno izveo na Ilidži.
1972. godine je prvo izašla singlica sa pesmama: ” Sjećam se te žene”, “Ljubav naša prošlosti pripada”, “Ja plaćam ljubavi danak” i “Dok mogu očima da gledam”. Zatim je objavio prvi album pod nazivom “Bio sam pijanac” na kome su se, pored pesama sa singlica, našle: “Bio sam pijanac”, “Nisi došla kad sam te zvao”, “Zašto se ljubav za ljubav ne vraća” i “Zvao sam te, sunce moje”.
1973. godine je objavio pesme: “Ne pitaj me kako mi je, druže”, “Svadba neće biti”, “Ovde su svirali tiho”, “Ne čekaj, majko, sina”, “Tužno vetri gorom viju” i “Dva oka njena” sa kojom je učestvovao na Beogradskom saboru.
1974. godine su izašle pesme: ” Duša me boli, draga”, “Udaše te tvoji”, “Nemoj, draga”, “Volim te ja”, “Kako si, majko, kako si, oče”, “Kako, majko, da ti kažem”, “Ilda i Ahmet” i “Neka se pjeva”.
1975. godine je na Hit paradi izveo pesmu “Na stolu pismo od majke” i “Ti si sada srećna” na Jugoslovenskom festivalu Pariz. Sa ansamblom Bokija Miloševića je, pored ovih, snimio pesme: “Voleo sam tvoje plave oči”, “Verovah ti”, “Ti motiku, a ja plug” i “Gore pisma, svedoci ljubavi”.
Iste godine je upoznao buduću suprugu Gordanu kojom se oženio nakon veze od četiri meseca. Tada je uveliko bio popularan i imao je više samopouzdanja pa se nije plašio da joj priđe.
Sa Bucom Jovanovićem je sarađivao do 1976. godine, a posle toga Šaban počinje sam da piše svoje pesme. Te godine je nastupio na Hit paradi sa pesmom “Uvenuće narcis beli” na koju je publika odlično reagovala. Pored nje, sa ansamblom Branimira Đokića izlaze: “Zbog nje sam ostavio majku”, “Nije on čovjek za tebe” i “Sam za stolom jedan čovjek sjedi”.
1977. godine je na Hit paradi otpevao “Nemoj pogled da sakrivaš” i pored nje objavio pesmu “Jedna lasta ne čini proleće”.
1978. godine je ponovo učestvovao na Hit paradi sa pesmom “Pozn'o bih te međ’ hiljadu žena”. Napisao je velike hitove koji su se našli na albumu “Dođi da ostarimo zajedno” koji je izdala produkcijska kuća PGP RTS, a oni su: “Samo mene volela si lažno”, “Zbog tebe sam postao takav”, “Lijepi dani mog djetinjstva, “Nemoj pogled da sakrivaš”.
1979. godine je na Hit paradi izveo jednu od pesama koje će obeležiti njegovu karijeru i zagarantovati mu titulu kralja, “Dva galeba bela”. Pored nje sa ansamblom Ljubiše Pavkovića snimiće: “S’ namerom dođoh u veliki grad”, “Stari kočijaš”, “Sanela”, “Moj živote, drug mi nisi bio”, “Svrati, reče čovjek”, “Danima te čekam”, “Život me vodi suđenoj ženi”, “Oprosti mi ako možeš”, “Jedna žena sreće željna”, “Ja u Šabac noćas idem”, “Sudbina je moja u rukama njenim”, “Vrati se kući, piše babo stari”, “Čovek lutalica”.
1980. godine je sa ansamblom Dragana Aleksandrića za PGP RTS izdao album “Ponovo smo na početku sreće” sa pesmama: “Na njenom vjenčanju”, “Pruži ruku pomirenja”, “Jedna noć, jedna luda noć”, “Ja neću ništa podeljeno”, “Ponovo smo na početku sreće”, “Šta učini, sunce moje”, “Hajdemo nekud iz ovog grada”, “Hej, živote, moja reko”.
1981. godine objavljuje pesme: “Ne plači, dobri domaćine” i “Čovek lutalica”. Sa orkestrom Mirka Kodića u izdanju Jugodiska je izašao album “Meni je s’ tobom sreća obećana” sa pesmama: “Meni je s’ tobom sreća obećana”, “Omer i Merima”, “Nek’ te u zdravlju zatekne pismo”, “Ljubim, ljubim”, “Sneg je opet Snežana”, “Jedina moja”, “A gde smo sada”, “Zanele me oči njene”.
1982. godine je snimio album “Sve sam s’ tobom izgubio” sa pesmama: “Sve sam s’ tobom izgubio”, “Velika je sreći cena”, “To je bila ljubav”, “Ja sam našem sinu i otac i majka”, “Dođi nam, sine, u goste”, “Svetlana”, “Lepo moje oko plavo” i “Dve su žene ispred mene”.
1983. godine je sa ansamblom Dragana Stojkovića uradio album “Tebi ne mogu da kažem ne” sa pesmama: “Tebi ne mogu da kažem ne”, “Odlaziš, odlaziš”, “Prevarih se, izgubih te”, “Ne plači, dušo”, “Ako me tražiš”, “Viđaš li mi staru ljubav”, “Ti nisi bila za mene”, “Tri sina junaka”
1984. godine je na MESAM-u nastupao sa pesmom “Ne plači, dušo” koja se našla na albumu “Plave kose” zajedno sa pesmama: “Plave kose”, “Stari druže, idemo dalje”, “Od rakije čaj”, “Svetlana”, “Miluju me tvoji prsti mali”.
1985. godine je sa Bosancem uradio album “Kafanska noć” za Jugodisk. Na njemu se nalaze pesme: “Kafanska noć”, “Gordana”, “Vojnička pesma”, “Zašto Ibre nema među nama”, “Srećno ti bilo”, “Noćas mi se s’ tobom spava”, “Prikrašću se tebi pod prozore”, “Kraljice srca moga”, “To možeš samo ti”, “Hvala ti za ljubav”. Ceo album, a posebno pesmu “Gordana” je posvetio supruzi od koje je u tom trenutku bio razdvojen.
Tada su se čak i razveli zbog Šabanovog načina života koji je obuhvatao lumpovanje sa društvom i nekoliko dana odsustva od kuće. Supruga mu je donela papire koje je besan i pijan potpisao, ali razvod je trajao samo 20 dana. Pevač je učinio neke ustupke, ali se nije u potpunosti odrekao loših navika i poroka koje njegov posao nosi sa sobom.
1986. godine je sa Mirkom Kordićem uradio album “Kad bi čaša znala” na kojoj se, osim naslovne pesme, nalazi još 9 pesama: “Dođi za bolje sutra”, “Nikom te ne dam”, “Majčina pesma”, “Ti si oluja”, “Laku noć, ljubavi”, “Ti si za mene rođena”, “Još uvek sam isti”, “To je žena koju želim”, “Lovačko-ribolovačka pesma”.
Za Sarajevo Disk je snimio album “Biseri narodne muzike” sa pesmama: ” Ah, meraka u večeri rane”, “Šta ću kući tako rano”, “Tužno vjetri gorom viju”, “Gdje ćeš biti, lijepa Kejo”, “Na đerđefu vezak veze Fata”, “Na prijestolju sjedi sultan”,”Hej Munira, gdje ti je Muharem”, “Niz polje idu, babo, sejami”, “Nigdje zore, ni bijela dana”, “Prošetali šabački trgovici”, i album “Pjesme za vašu dušu” na kom se nalaze i pesme pokojnog pevača Tome Zdravkovića. Proglašen je za “najboljeg vokala svih vremena na našim prostorima” što se smatra krunom njegove karijere.
1987. godine objavljuje album “Kralj boema veruje u ljubav” sa pesmama: “Verujem u ljubav”, “Zaljubljen sam majko” (Hej, živote umoran sam), “Svadbarska pesma”, “Živeli”, “Kralj boema”, “Bol bolujem”, “Tri bokala za tri druga”, “Marijana”, “Nema više fijakera”, “Gde je moj drug Miša”.
1988. godine su u izdanju Jugodiska izašla dva Šabanova albuma. Prvi, “Ljubav je velika tajna”, je radio sa Mirkom Kodićem i na njemu su pesme: “Avantura”, “Vreme za zaljubljene”, “Pričuvaj se, mala”, “Rođena si za mene”, “Draga moja”, “Procvetala ljubičica”, “Ljubav je velika tajna”, “Prođe život kao san”, “Bolujem ti, dušo”, “Gledaju nas zagrljene”. Na drugom je sarađivao sa orkestrom Zorana Đorđevića i nastale su pesme: “Samo za nju”, “Ti si meni i nemoć i moć”, “Kafanac”, “S’ tobom je sreća”, “Dajem ti sve”, “Dušo moja, srećo moja”, “Ljubavi, veruj mi”, “Noćna ptico, varalico”, “Lek za dušu”, “Sanjam ženu s’ mališanom”.
1989. godine je sa orkestrom Miće Nikolića snimio album “Ljubav je pesma i mnogo više” na kome se nalazi 10 pesama: “Hajde, srećo moja”, “Ljubav je pesma i mnogo više”, “Marina”, “Ljubavi, vrati se”, “Voleo sam samo tebe”, “Izdrži moj bol”, “Hej, Jano, Jano”, “Otišla si, tugo moja”, “Pijem i pevam”, “Zauvek srećni bili”.
1990. godine je učestvovao na MESAM-u sa pesmom “Eh, što nisam lančić mali”. U izdanju Diskosa je izašao Šabanov album ” Pomozi mi, druže, pomozi mi, brate” na kome su, osim naslovne, i pesme: “Sine”, “Prestaću da verujem u ljubav”, “Hej, ljubavi nesebična”, “Golubica”, “Eh, što nisam lančić mali”, “Dve duše”, “Zašto nismo zajedno”, “Lelo, đavole”, “Bolestan sam, a nije mi ništa”.
Za Jugodisk objavljuje album “Ljubavna” sa pesmama: “Ljubavi, vrati se”, “Prikrašću se tebi pod prozore”, “Odlaziš, odlaziš”, “Tebi ne mogu da kažem ne”, “Rođena si za mene”, “Pijem i pevam”, “Bolujem ti, dušo”, “Otišla si, tugo moja”.
1992. godine je sa orkestrom Miće Nikolića uradio album “Anđeoska vrata” sa pesmama: “Opasna si kao kobra”, “Nema smrti od sudnjega dana”, “Znam ti bolnu tačku”, “Da je tu”, “Anđeoska vrata”, “I prosio bi s’ njom”, “Pesmo moja nepevana”, “Čija li je ono mala”.
1994. godine je objavio album “Ljubavna drama” sa pesmama: “Ljubav nije dug”, “Hajde, mala, da pravimo lom”, “Moja nevero”, “U nadanju živi se i mre”, “Pijem, a nisam pijanica”, “Ljubavna drama”, “Ne čekaj skitnicu”, “Srno moja”, “Ruža nebeska”, “Nema sela bez seljaka”, “Privlačiš me” i “Majko, sve ti opraštam” čiji se tekst i spot smatra jednom od najdirljivijih pesama zbog koje bi i kamen zaplakao.
1995. godine je u izdanju produkcijske kuće ZAM izašao album “Volim da te volim” sa pesmama: “Devojčice moja”, “Hocu s’ tobom parče raja”, “Ljubavno ludilo”, “Volim da volim”, “Ko je taj”, “O njoj se priča svašta”, “Takav je Kole”, “Tvoja jakna”, “Ja nisam anđeo”, “Volim te više od sebe”.
1996. godine je snimio album “Tebi koja si otišla” sa pesmama: “Tebi, koja si otišla”, “Ona voli život”, “Kada tebe nema”, “Jednu noć si drugom dala”, “Lj od ljbubavi”, “Ne gledaj u meni pijanca i slabića”, “Anka”, “Eh, da nije san”, “Kolovođa đavo”.
1997. godine je objavio album “Ljubav je slatka robija” na kome se, osim naslovne pesme, nalaze: “Sve mi uzmi, dušu nemoj”, “Dado moja, Dado”, “Princ na konju belom”, “Kradljivac”, “Hajde, moja vilo”, “Uzbudi me”, “Nikad robom”, “Ako si more, biću ti brod”.
1998. godine je za ZAM izdao album “Tebe da zaboravim” sa istoimenom pesmom koja je postala veliki hit. Na njemu se nalazi još 7 pesama: “Srce je moje tvrđava”, “Da nemaš drugog”, “Odem, ti me vratiš”, “Kume, brate”, “Njeno veličanstvo žena”, “Kazni, Bože, jednu ženu”, “Nestali su dani sreće”.
1999. godine je za Halix records izašao album “Za novi milenijum” sa pesmama: “Bojana”, “Verov'o sam tebi”, “Voleo sam te”, “Idi, idi”, “Dva dana se svađamo”, “Lubav, samo ljubav”, “Raj Božiji”, “Maro, dušo”.
2001. godine je počeo saradnju sa Grand produkcijom za koju je izdao album “Nema ništa, majko, od tvoga veselja” sa pesmama: “Eno, eno”, “Nema ništa, majko, od tvoga veselja”, “Neobična kao ti”, “Elena”, “Samo neka Ćira svira”, “Moja malena”, “Pati, veni k'o svi ostavljeni”, “Sejo moja”, “Srce si mi ukrala”, “Ana”.
2002. godine je za istu produkcijsku kuću objavio album “Kralj i sluga” na kome se nalaze pesme: “Kralj i sluga”, “Gde ste, braćo pijanci”, “Daj mi, Bože”, “Moja maljanka”, “Ti me varaš najbolje”, “Mogu da te kunu”, “Ona mi je svo bogastvo”, “Lepotica, sirotica”.
2004. godine je sa orkestrom Miće Nikolića uradio album “Šadrvani” sa pesmama: “Slaži da voliš me”, “Šadrvani”, “Ima pravde, ima Boga”, “Čekanje me razbolelo”, “Sa mnom spavaš, njega sanjaš”, “Žena bez grehova”, “Nebeski sudija”, “Ciganka pesmu pevala”.
2005. godine je objavio album “Telo uz telo” na kome se, osim te pesme, nalazi još 7: “Mala”, “Ako imam pravo”, “Sve na svoje”, “Virus”, “Zemljo moja”, “Kofer sam spremio”, “Volim s’ društvom da popijem”.
2006. godine obnavlja saradnju sa PGP RTS-om i sa orkestrom Darka Markovića snima album “Bogati siromah” na kome su pesme: ” Bogati siromah”, “Snosti”, “Ide Mile”, “Daleko je Sunce”, “Cveta”, “Zavičajna pesma”, “Ajd’ idemo, Rado”, “Koliko je širom sveta”. Učestvovao je na Grandovom festivalu sa pesmom “Tajna želja”.
2008. godine je za Mega Sound izašao album ” Milicu Stojan voleo” sa pesmama: “Milicu Stojan voleo”, “Znam ja, zna Novi Sad”, “Prolete mladost”, “Što dalje od mene”, “Šešir”, “Mihajlo”, “Tebi Rada, meni Šeherzada, “Život te naučio”, “Ma, ko si ti”.
2010. godine je objavio singl “Spasi me”, a 2013. godine singl “Žal” koji se smatra jednom od najkvalitetnijih narodnih pesama koje su snimljene u poslednje vreme.
25. novembra 2011. godine Šaban je održao prvi solistički koncert u Beogradu. Dvorana Centra Sava je bila prepuna i pevač je bio na visini zadatka. Tri godine kasnije je sa kolegama Anom Bekutom i Harisom Džinovićem napravio folk žurku u prepunoj Areni.
Ne libi se da traži savete, ali i da ih daje mlađim kolegama što i radi u muzičkom takmičenju “Zvezde Granda” u kojem je član žirija.
U svojoj karijeri je snimio veliki broj dueta sa kolegama i to su:
– “Lek za dušu” i “Lanac” sa Zlatom Petrović;
– “Kako ti je, kako živiš” i “Šta ja nemam to što ona ima” sa Zoricom Brunclik;
– “Nisam više tvoja”, “Blagujno dejce”, “Hej, Srbija” i “Šmeker” sa Snežanom Đurišić;
– “Ljubav nema pravila” sa Hasanom Dudićem i Ljiljanom;
– “Veruj mi” sa Milenom Plavšić;
– “Sukob generacija” sa Emirom;
– “Krila slomljena” sa Gordanom Jovanović;
– “Zadnju suzu isplakaću” sa Ljubom Aličićem;
– “Budi iskren” sa Stojankom Stefanović;
– “Ljubavno ludilo” sa Moranom;
– “Tebi Rada, meni Šeherzada” sa Sašom Matićem;
– “Lutao si dosta” sa Vericom Šerifović;
– “Ćira sintisajzer” sa Zlatom Petrović i Jašarom Ahmedovskim;
– “O Ilda” sa ćerkom Ildom Šaulić;
– “Ti si lek za moju dušu” sa Radom Manojlović;
– “Crveno sunce” sa Anom Bekutom.
Sa Suprugom Gordanom ima troje dece, dve ćerke Ildu i Sanelu i sina Mihajla. Ilda je, iako se Šaban u početku protivio, krenula njegovim putem i postala poznata pevačica. Sin Mihajlo je u vezi sa Draganom Džajić, ćerkom bivšeg Zvezdinog fudbalera Dragana Džajića. Ćerka Sanela je udata za bivšeg Partizanovog fudbalera, Zorana Batu Mirkovića, pa je Šaban dobio prvog unuka Luku. Takođe, ima i vanbračnog sina Roberta koga je priznao i plaćao mu je alimentaciju do 18. godine. Mediji tvrde da on jako teško živi u Zrenjaninu i da nema novca za osnovne potrepštine.
Šaban smatra da je njegova supruga ponela najveći deo tereta oko vaspitanja njihove dece jer je on često bio odsutan. Ponosan je što ih je izvela na pravi put i što su postali dobri ljudi.
Često je menjao mesto boravka jer je supruga volela da se seli. Kada su im deca bila mala, kupovali su velike kuće sa dvorištima, ali pošto su oni porasli, mir su pronašli u stanu. Šaban rado prepričava anegdotu koja mu se dogodila posle jednog nastupa kada je na aerodromu zaustavio taksi da ga vozi kući. Taksista ga je pitao za adresu, ali on nije mogao da se seti u kojoj kući trenutno živi.
Na estradi je stekao brojne prijatelje, a kuma mu je pevačica Zorica Brunclik. Dugo se družio sa Miroslavom Ilićem, ali nakon agresije koju je NATO izvršio nad Srbijom, njihovo prijateljstvo se prekinulo. Miroslav je javno prozivao Šabana i sve pevače koji su u tom periodu bili van zemlje. Mediji su pisali da se posvađao sa dugogodišnjom prijateljicom Anom Bekutom, a da se pomirio sa Hasanom Dudićem.
Njegov lik se pojavio u animiranom filmu “Džet-set” koji predstavlja parodiju na Grand produkciju i političku situaciju u zemlji.
Pored mnogobrojnih uspeha, u karijeri je doživeo i neprijatnosti, a najgora se dogodila u Beču. Tada ga je grupa mladića prebila i da je u bolnicu stigao samo pola sata kasnije, bio bi mrtav. Takođe, suočavao se sa bahatim ponašanjem pojedinaca koji smatraju da svakoga mogu da kupe novcem.
Do 2002. godine je nosio periku, ali nakon toga je promenio imidž koji je prezentovao zajedno sa novim albumom.
Zbog stresa koji prati njegov posao, najviše voli da se osami u kućici u Krčedinu i da peca. Na taj način puni baterije za naporne nastupe koje ima po svetu po kome se, iako ne zna strane jezike, odlično snalazi. Obišao je skoro sve zemlje po nekoliko puta, ali neispunjena želja mu je da poseti Moskvu i da peca na ruskim rekama. Suvenir koji donosi sa svakog putovanja je staklena kugla sa snežnim gradom.
Šaban je priznao da ne zna note, niti svira instrumente, već svoju muziku snima na kasetofonu i tako koriguje samoga sebe dok mu reči izlaze iz duše. Važi za jednog od najuspešnijih pevača današnjice koji je svoju karijeru izgradio zahvaljujući dobrom glasu, talentu, kvalitetnim pesmama, radom i velikom upornošću. Jedan je od pevača sa najvećim brojem prodatih ploča na teritoriji bivše Jugoslavije.
Šaban Šaulić je jedan od najpopularnijih srpskih pevača narodne muzike zbog čega ga publika smatra kraljem ovog žanra. Rođen je 6. septembra 1951. godine u Šapcu. Veliki deo detinjstva je proveo u Bijeljini odakle je njegova majka, Ilduza Demirović, od koje je nasledio glas.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Šaban i njegova starija sestra su živeli veoma skromno jer roditelji nisu imali stalne prihode. Otac je prodavao lutriju, a majka igračke. Pevača je pazila sestra čija je obaveza bila i da vodi računa o domaćinstvu.
Pored muzike, Šaban je bio veoma talentovan za sport. Trenirao je fudbal u Poletu i Mačvi, a imao je poziv da pređe u bugarski klub Levski. Rado se priseća anegdote sa romske svadbe u Parizu na kojoj je pevao, a vezana je za ovaj sport. Tom prilikom je video dečaka od 13 godina kako šutira loptu pa su počeli zajedno da igraju. Nakon sat vremena odela su im bila zelena od trave, a majka je pozvala dečaka da ide po mladu jer je on bio mladoženja.
Trenirao je i boks pa je bio siguran da će postati fudbaler ili bokser. Međutim, stric Alija je smatrao da više novca može da zaradi kao muzičar. Jednom ga je pozvao da peva u kafani u kojoj se provodio sa društvom. Pošto ga je Šaban smatrao velikim autoritetom, nije se usudio da ga odbije. Otpevao je pesmu “Jablani se povijaju” i napunio kafanu. Nastavio je tu da peva i da dolazi sa drugovima na koktele.
Tada ga je čuo Veroljub Jovanović, prva violina u orkestru Budimira-Buce Jovanovića. Odveo ga je kod poznatog harmonikaša i kompozitora koji je prepoznao Šabanov talenat i počeo je da ga uči pevanju. 1969. godine Buca mu je uradio prvu pesmu “Dajte mi utjehu” koja je vrlo brzo postala veliki hit. Otpevao ju je na ijekavici pošto je ona bila moderna u tom periodu. Za PGP RTS je izdao prvu singlicu sa još tri pesme: “Zasviraj mi, Cigo, tužnu pjesmu”, “Ne plači, srce” i “U kafani ja usamljen”.
Sa 18 godina se preselio u Beograd što mu je, kao detetu iz provincije, teško palo. Ljudi su čuli za njega, ali niko nije znao kako izgleda. Bio je stidljiv i povučen, a devojkama se retko udvarao.
1970. godine je objavio dve singlice, prvu sa pesmama: “Pitaju me zašto tugujem” i “Nek’ sutra dođe kraj” sa kojom je nastupao na Ilidži, i drugu sa pesmama: “Zbog neverstva jedne žene”, “Tvoj mio glas”, “Nikad joj oprostiti neću” i “Nema je, drugovi, nema”.
1971. godine je snimio pesme: “Što me mučiš, prokleti živote” i “Sada je svemu kraj” koju je premijerno izveo na Ilidži.
1972. godine je prvo izašla singlica sa pesmama: ” Sjećam se te žene”, “Ljubav naša prošlosti pripada”, “Ja plaćam ljubavi danak” i “Dok mogu očima da gledam”. Zatim je objavio prvi album pod nazivom “Bio sam pijanac” na kome su se, pored pesama sa singlica, našle: “Bio sam pijanac”, “Nisi došla kad sam te zvao”, “Zašto se ljubav za ljubav ne vraća” i “Zvao sam te, sunce moje”.
1973. godine je objavio pesme: “Ne pitaj me kako mi je, druže”, “Svadba neće biti”, “Ovde su svirali tiho”, “Ne čekaj, majko, sina”, “Tužno vetri gorom viju” i “Dva oka njena” sa kojom je učestvovao na Beogradskom saboru.
1974. godine su izašle pesme: ” Duša me boli, draga”, “Udaše te tvoji”, “Nemoj, draga”, “Volim te ja”, “Kako si, majko, kako si, oče”, “Kako, majko, da ti kažem”, “Ilda i Ahmet” i “Neka se pjeva”.
1975. godine je na Hit paradi izveo pesmu “Na stolu pismo od majke” i “Ti si sada srećna” na Jugoslovenskom festivalu Pariz. Sa ansamblom Bokija Miloševića je, pored ovih, snimio pesme: “Voleo sam tvoje plave oči”, “Verovah ti”, “Ti motiku, a ja plug” i “Gore pisma, svedoci ljubavi”.
Iste godine je upoznao buduću suprugu Gordanu kojom se oženio nakon veze od četiri meseca. Tada je uveliko bio popularan i imao je više samopouzdanja pa se nije plašio da joj priđe.
Sa Bucom Jovanovićem je sarađivao do 1976. godine, a posle toga Šaban počinje sam da piše svoje pesme. Te godine je nastupio na Hit paradi sa pesmom “Uvenuće narcis beli” na koju je publika odlično reagovala. Pored nje, sa ansamblom Branimira Đokića izlaze: “Zbog nje sam ostavio majku”, “Nije on čovjek za tebe” i “Sam za stolom jedan čovjek sjedi”.
1977. godine je na Hit paradi otpevao “Nemoj pogled da sakrivaš” i pored nje objavio pesmu “Jedna lasta ne čini proleće”.
1978. godine je ponovo učestvovao na Hit paradi sa pesmom “Pozn'o bih te međ’ hiljadu žena”. Napisao je velike hitove koji su se našli na albumu “Dođi da ostarimo zajedno” koji je izdala produkcijska kuća PGP RTS, a oni su: “Samo mene volela si lažno”, “Zbog tebe sam postao takav”, “Lijepi dani mog djetinjstva, “Nemoj pogled da sakrivaš”.
1979. godine je na Hit paradi izveo jednu od pesama koje će obeležiti njegovu karijeru i zagarantovati mu titulu kralja, “Dva galeba bela”. Pored nje sa ansamblom Ljubiše Pavkovića snimiće: “S’ namerom dođoh u veliki grad”, “Stari kočijaš”, “Sanela”, “Moj živote, drug mi nisi bio”, “Svrati, reče čovjek”, “Danima te čekam”, “Život me vodi suđenoj ženi”, “Oprosti mi ako možeš”, “Jedna žena sreće željna”, “Ja u Šabac noćas idem”, “Sudbina je moja u rukama njenim”, “Vrati se kući, piše babo stari”, “Čovek lutalica”.
1980. godine je sa ansamblom Dragana Aleksandrića za PGP RTS izdao album “Ponovo smo na početku sreće” sa pesmama: “Na njenom vjenčanju”, “Pruži ruku pomirenja”, “Jedna noć, jedna luda noć”, “Ja neću ništa podeljeno”, “Ponovo smo na početku sreće”, “Šta učini, sunce moje”, “Hajdemo nekud iz ovog grada”, “Hej, živote, moja reko”.
1981. godine objavljuje pesme: “Ne plači, dobri domaćine” i “Čovek lutalica”. Sa orkestrom Mirka Kodića u izdanju Jugodiska je izašao album “Meni je s’ tobom sreća obećana” sa pesmama: “Meni je s’ tobom sreća obećana”, “Omer i Merima”, “Nek’ te u zdravlju zatekne pismo”, “Ljubim, ljubim”, “Sneg je opet Snežana”, “Jedina moja”, “A gde smo sada”, “Zanele me oči njene”.
1982. godine je snimio album “Sve sam s’ tobom izgubio” sa pesmama: “Sve sam s’ tobom izgubio”, “Velika je sreći cena”, “To je bila ljubav”, “Ja sam našem sinu i otac i majka”, “Dođi nam, sine, u goste”, “Svetlana”, “Lepo moje oko plavo” i “Dve su žene ispred mene”.
1983. godine je sa ansamblom Dragana Stojkovića uradio album “Tebi ne mogu da kažem ne” sa pesmama: “Tebi ne mogu da kažem ne”, “Odlaziš, odlaziš”, “Prevarih se, izgubih te”, “Ne plači, dušo”, “Ako me tražiš”, “Viđaš li mi staru ljubav”, “Ti nisi bila za mene”, “Tri sina junaka”
1984. godine je na MESAM-u nastupao sa pesmom “Ne plači, dušo” koja se našla na albumu “Plave kose” zajedno sa pesmama: “Plave kose”, “Stari druže, idemo dalje”, “Od rakije čaj”, “Svetlana”, “Miluju me tvoji prsti mali”.
1985. godine je sa Bosancem uradio album “Kafanska noć” za Jugodisk. Na njemu se nalaze pesme: “Kafanska noć”, “Gordana”, “Vojnička pesma”, “Zašto Ibre nema među nama”, “Srećno ti bilo”, “Noćas mi se s’ tobom spava”, “Prikrašću se tebi pod prozore”, “Kraljice srca moga”, “To možeš samo ti”, “Hvala ti za ljubav”. Ceo album, a posebno pesmu “Gordana” je posvetio supruzi od koje je u tom trenutku bio razdvojen.
Tada su se čak i razveli zbog Šabanovog načina života koji je obuhvatao lumpovanje sa društvom i nekoliko dana odsustva od kuće. Supruga mu je donela papire koje je besan i pijan potpisao, ali razvod je trajao samo 20 dana. Pevač je učinio neke ustupke, ali se nije u potpunosti odrekao loših navika i poroka koje njegov posao nosi sa sobom.
1986. godine je sa Mirkom Kordićem uradio album “Kad bi čaša znala” na kojoj se, osim naslovne pesme, nalazi još 9 pesama: “Dođi za bolje sutra”, “Nikom te ne dam”, “Majčina pesma”, “Ti si oluja”, “Laku noć, ljubavi”, “Ti si za mene rođena”, “Još uvek sam isti”, “To je žena koju želim”, “Lovačko-ribolovačka pesma”.
Za Sarajevo Disk je snimio album “Biseri narodne muzike” sa pesmama: ” Ah, meraka u večeri rane”, “Šta ću kući tako rano”, “Tužno vjetri gorom viju”, “Gdje ćeš biti, lijepa Kejo”, “Na đerđefu vezak veze Fata”, “Na prijestolju sjedi sultan”,”Hej Munira, gdje ti je Muharem”, “Niz polje idu, babo, sejami”, “Nigdje zore, ni bijela dana”, “Prošetali šabački trgovici”, i album “Pjesme za vašu dušu” na kom se nalaze i pesme pokojnog pevača Tome Zdravkovića. Proglašen je za “najboljeg vokala svih vremena na našim prostorima” što se smatra krunom njegove karijere.
1987. godine objavljuje album “Kralj boema veruje u ljubav” sa pesmama: “Verujem u ljubav”, “Zaljubljen sam majko” (Hej, živote umoran sam), “Svadbarska pesma”, “Živeli”, “Kralj boema”, “Bol bolujem”, “Tri bokala za tri druga”, “Marijana”, “Nema više fijakera”, “Gde je moj drug Miša”.
1988. godine su u izdanju Jugodiska izašla dva Šabanova albuma. Prvi, “Ljubav je velika tajna”, je radio sa Mirkom Kodićem i na njemu su pesme: “Avantura”, “Vreme za zaljubljene”, “Pričuvaj se, mala”, “Rođena si za mene”, “Draga moja”, “Procvetala ljubičica”, “Ljubav je velika tajna”, “Prođe život kao san”, “Bolujem ti, dušo”, “Gledaju nas zagrljene”. Na drugom je sarađivao sa orkestrom Zorana Đorđevića i nastale su pesme: “Samo za nju”, “Ti si meni i nemoć i moć”, “Kafanac”, “S’ tobom je sreća”, “Dajem ti sve”, “Dušo moja, srećo moja”, “Ljubavi, veruj mi”, “Noćna ptico, varalico”, “Lek za dušu”, “Sanjam ženu s’ mališanom”.
1989. godine je sa orkestrom Miće Nikolića snimio album “Ljubav je pesma i mnogo više” na kome se nalazi 10 pesama: “Hajde, srećo moja”, “Ljubav je pesma i mnogo više”, “Marina”, “Ljubavi, vrati se”, “Voleo sam samo tebe”, “Izdrži moj bol”, “Hej, Jano, Jano”, “Otišla si, tugo moja”, “Pijem i pevam”, “Zauvek srećni bili”.
1990. godine je učestvovao na MESAM-u sa pesmom “Eh, što nisam lančić mali”. U izdanju Diskosa je izašao Šabanov album ” Pomozi mi, druže, pomozi mi, brate” na kome su, osim naslovne, i pesme: “Sine”, “Prestaću da verujem u ljubav”, “Hej, ljubavi nesebična”, “Golubica”, “Eh, što nisam lančić mali”, “Dve duše”, “Zašto nismo zajedno”, “Lelo, đavole”, “Bolestan sam, a nije mi ništa”.
Za Jugodisk objavljuje album “Ljubavna” sa pesmama: “Ljubavi, vrati se”, “Prikrašću se tebi pod prozore”, “Odlaziš, odlaziš”, “Tebi ne mogu da kažem ne”, “Rođena si za mene”, “Pijem i pevam”, “Bolujem ti, dušo”, “Otišla si, tugo moja”.
1992. godine je sa orkestrom Miće Nikolića uradio album “Anđeoska vrata” sa pesmama: “Opasna si kao kobra”, “Nema smrti od sudnjega dana”, “Znam ti bolnu tačku”, “Da je tu”, “Anđeoska vrata”, “I prosio bi s’ njom”, “Pesmo moja nepevana”, “Čija li je ono mala”.
1994. godine je objavio album “Ljubavna drama” sa pesmama: “Ljubav nije dug”, “Hajde, mala, da pravimo lom”, “Moja nevero”, “U nadanju živi se i mre”, “Pijem, a nisam pijanica”, “Ljubavna drama”, “Ne čekaj skitnicu”, “Srno moja”, “Ruža nebeska”, “Nema sela bez seljaka”, “Privlačiš me” i “Majko, sve ti opraštam” čiji se tekst i spot smatra jednom od najdirljivijih pesama zbog koje bi i kamen zaplakao.
1995. godine je u izdanju produkcijske kuće ZAM izašao album “Volim da te volim” sa pesmama: “Devojčice moja”, “Hocu s’ tobom parče raja”, “Ljubavno ludilo”, “Volim da volim”, “Ko je taj”, “O njoj se priča svašta”, “Takav je Kole”, “Tvoja jakna”, “Ja nisam anđeo”, “Volim te više od sebe”.
1996. godine je snimio album “Tebi koja si otišla” sa pesmama: “Tebi, koja si otišla”, “Ona voli život”, “Kada tebe nema”, “Jednu noć si drugom dala”, “Lj od ljbubavi”, “Ne gledaj u meni pijanca i slabića”, “Anka”, “Eh, da nije san”, “Kolovođa đavo”.
1997. godine je objavio album “Ljubav je slatka robija” na kome se, osim naslovne pesme, nalaze: “Sve mi uzmi, dušu nemoj”, “Dado moja, Dado”, “Princ na konju belom”, “Kradljivac”, “Hajde, moja vilo”, “Uzbudi me”, “Nikad robom”, “Ako si more, biću ti brod”.
1998. godine je za ZAM izdao album “Tebe da zaboravim” sa istoimenom pesmom koja je postala veliki hit. Na njemu se nalazi još 7 pesama: “Srce je moje tvrđava”, “Da nemaš drugog”, “Odem, ti me vratiš”, “Kume, brate”, “Njeno veličanstvo žena”, “Kazni, Bože, jednu ženu”, “Nestali su dani sreće”.
1999. godine je za Halix records izašao album “Za novi milenijum” sa pesmama: “Bojana”, “Verov'o sam tebi”, “Voleo sam te”, “Idi, idi”, “Dva dana se svađamo”, “Lubav, samo ljubav”, “Raj Božiji”, “Maro, dušo”.
2001. godine je počeo saradnju sa Grand produkcijom za koju je izdao album “Nema ništa, majko, od tvoga veselja” sa pesmama: “Eno, eno”, “Nema ništa, majko, od tvoga veselja”, “Neobična kao ti”, “Elena”, “Samo neka Ćira svira”, “Moja malena”, “Pati, veni k'o svi ostavljeni”, “Sejo moja”, “Srce si mi ukrala”, “Ana”.
2002. godine je za istu produkcijsku kuću objavio album “Kralj i sluga” na kome se nalaze pesme: “Kralj i sluga”, “Gde ste, braćo pijanci”, “Daj mi, Bože”, “Moja maljanka”, “Ti me varaš najbolje”, “Mogu da te kunu”, “Ona mi je svo bogastvo”, “Lepotica, sirotica”.
2004. godine je sa orkestrom Miće Nikolića uradio album “Šadrvani” sa pesmama: “Slaži da voliš me”, “Šadrvani”, “Ima pravde, ima Boga”, “Čekanje me razbolelo”, “Sa mnom spavaš, njega sanjaš”, “Žena bez grehova”, “Nebeski sudija”, “Ciganka pesmu pevala”.
2005. godine je objavio album “Telo uz telo” na kome se, osim te pesme, nalazi još 7: “Mala”, “Ako imam pravo”, “Sve na svoje”, “Virus”, “Zemljo moja”, “Kofer sam spremio”, “Volim s’ društvom da popijem”.
2006. godine obnavlja saradnju sa PGP RTS-om i sa orkestrom Darka Markovića snima album “Bogati siromah” na kome su pesme: ” Bogati siromah”, “Snosti”, “Ide Mile”, “Daleko je Sunce”, “Cveta”, “Zavičajna pesma”, “Ajd’ idemo, Rado”, “Koliko je širom sveta”. Učestvovao je na Grandovom festivalu sa pesmom “Tajna želja”.
2008. godine je za Mega Sound izašao album ” Milicu Stojan voleo” sa pesmama: “Milicu Stojan voleo”, “Znam ja, zna Novi Sad”, “Prolete mladost”, “Što dalje od mene”, “Šešir”, “Mihajlo”, “Tebi Rada, meni Šeherzada, “Život te naučio”, “Ma, ko si ti”.
2010. godine je objavio singl “Spasi me”, a 2013. godine singl “Žal” koji se smatra jednom od najkvalitetnijih narodnih pesama koje su snimljene u poslednje vreme.
25. novembra 2011. godine Šaban je održao prvi solistički koncert u Beogradu. Dvorana Centra Sava je bila prepuna i pevač je bio na visini zadatka. Tri godine kasnije je sa kolegama Anom Bekutom i Harisom Džinovićem napravio folk žurku u prepunoj Areni.
Ne libi se da traži savete, ali i da ih daje mlađim kolegama što i radi u muzičkom takmičenju “Zvezde Granda” u kojem je član žirija.
U svojoj karijeri je snimio veliki broj dueta sa kolegama i to su:
– “Lek za dušu” i “Lanac” sa Zlatom Petrović;
– “Kako ti je, kako živiš” i “Šta ja nemam to što ona ima” sa Zoricom Brunclik;
– “Nisam više tvoja”, “Blagujno dejce”, “Hej, Srbija” i “Šmeker” sa Snežanom Đurišić;
– “Ljubav nema pravila” sa Hasanom Dudićem i Ljiljanom;
– “Veruj mi” sa Milenom Plavšić;
– “Sukob generacija” sa Emirom;
– “Krila slomljena” sa Gordanom Jovanović;
– “Zadnju suzu isplakaću” sa Ljubom Aličićem;
– “Budi iskren” sa Stojankom Stefanović;
– “Ljubavno ludilo” sa Moranom;
– “Tebi Rada, meni Šeherzada” sa Sašom Matićem;
– “Lutao si dosta” sa Vericom Šerifović;
– “Ćira sintisajzer” sa Zlatom Petrović i Jašarom Ahmedovskim;
– “O Ilda” sa ćerkom Ildom Šaulić;
– “Ti si lek za moju dušu” sa Radom Manojlović;
– “Crveno sunce” sa Anom Bekutom.
Sa Suprugom Gordanom ima troje dece, dve ćerke Ildu i Sanelu i sina Mihajla. Ilda je, iako se Šaban u početku protivio, krenula njegovim putem i postala poznata pevačica. Sin Mihajlo je u vezi sa Draganom Džajić, ćerkom bivšeg Zvezdinog fudbalera Dragana Džajića. Ćerka Sanela je udata za bivšeg Partizanovog fudbalera, Zorana Batu Mirkovića, pa je Šaban dobio prvog unuka Luku. Takođe, ima i vanbračnog sina Roberta koga je priznao i plaćao mu je alimentaciju do 18. godine. Mediji tvrde da on jako teško živi u Zrenjaninu i da nema novca za osnovne potrepštine.
Šaban smatra da je njegova supruga ponela najveći deo tereta oko vaspitanja njihove dece jer je on često bio odsutan. Ponosan je što ih je izvela na pravi put i što su postali dobri ljudi.
Često je menjao mesto boravka jer je supruga volela da se seli. Kada su im deca bila mala, kupovali su velike kuće sa dvorištima, ali pošto su oni porasli, mir su pronašli u stanu. Šaban rado prepričava anegdotu koja mu se dogodila posle jednog nastupa kada je na aerodromu zaustavio taksi da ga vozi kući. Taksista ga je pitao za adresu, ali on nije mogao da se seti u kojoj kući trenutno živi.
Na estradi je stekao brojne prijatelje, a kuma mu je pevačica Zorica Brunclik. Dugo se družio sa Miroslavom Ilićem, ali nakon agresije koju je NATO izvršio nad Srbijom, njihovo prijateljstvo se prekinulo. Miroslav je javno prozivao Šabana i sve pevače koji su u tom periodu bili van zemlje. Mediji su pisali da se posvađao sa dugogodišnjom prijateljicom Anom Bekutom, a da se pomirio sa Hasanom Dudićem.
Njegov lik se pojavio u animiranom filmu “Džet-set” koji predstavlja parodiju na Grand produkciju i političku situaciju u zemlji.
Pored mnogobrojnih uspeha, u karijeri je doživeo i neprijatnosti, a najgora se dogodila u Beču. Tada ga je grupa mladića prebila i da je u bolnicu stigao samo pola sata kasnije, bio bi mrtav. Takođe, suočavao se sa bahatim ponašanjem pojedinaca koji smatraju da svakoga mogu da kupe novcem.
Do 2002. godine je nosio periku, ali nakon toga je promenio imidž koji je prezentovao zajedno sa novim albumom.
Zbog stresa koji prati njegov posao, najviše voli da se osami u kućici u Krčedinu i da peca. Na taj način puni baterije za naporne nastupe koje ima po svetu po kome se, iako ne zna strane jezike, odlično snalazi. Obišao je skoro sve zemlje po nekoliko puta, ali neispunjena želja mu je da poseti Moskvu i da peca na ruskim rekama. Suvenir koji donosi sa svakog putovanja je staklena kugla sa snežnim gradom.
Šaban je priznao da ne zna note, niti svira instrumente, već svoju muziku snima na kasetofonu i tako koriguje samoga sebe dok mu reči izlaze iz duše. Važi za jednog od najuspešnijih pevača današnjice koji je svoju karijeru izgradio zahvaljujući dobrom glasu, talentu, kvalitetnim pesmama, radom i velikom upornošću. Jedan je od pevača sa najvećim brojem prodatih ploča na teritoriji bivše Jugoslavije.
Admin- Webmaster
Datum upisa : 17.04.2013Za broj objavljenih porukaZlatna HarmonikaZa broj kreiranih temaZlatan GramafonZa broj temaZlatan MikrofonZa broj lajkovaZlatan KljucZa broj prijatelja (Zahtev je prihvacen)Zlatna NotaZa broj poruka koje je clan videoZlatna zvezda
Datum rođenja : 02.06.1965
Re: Saban Saulic - Biografija
- Datum rođenja: 6. Septembar 1951.
- Mjesto rođenja: Šabac
- Država: Srbija
- Religija: Islam
- Zanimanje: Pevač
- Žanr: Folk, Turbo-folk
Šaban Šaulić je jedan od najpopularnijih srpskih pevača narodne muzike zbog čega ga publika smatra kraljem ovog žanra. Rođen je 6. septembra 1951. godine u Šapcu. Veliki deo detinjstva je proveo u Bijeljini odakle je njegova majka, Ilduza Demirović, od koje je nasledio glas.
Šaban i njegova starija sestra su živeli veoma skromno jer roditelji nisu imali stalne prihode. Otac je prodavao lutriju, a majka igračke. Pevača je pazila sestra čija je obaveza bila i da vodi računa o domaćinstvu.
Pored muzike, Šaban je bio veoma talentovan za sport. Trenirao je fudbal u Poletu i Mačvi, a imao je poziv da pređe u bugarski klub Levski. Rado se priseća anegdote sa romske svadbe u Parizu na kojoj je pevao, a vezana je za ovaj sport. Tom prilikom je video dečaka od 13 godina kako šutira loptu pa su počeli zajedno da igraju. Nakon sat vremena odela su im bila zelena od trave, a majka je pozvala dečaka da ide po mladu jer je on bio mladoženja.
Trenirao je i boks pa je bio siguran da će postati fudbaler ili bokser. Međutim, stric Alija je smatrao da više novca može da zaradi kao muzičar. Jednom ga je pozvao da peva u kafani u kojoj se provodio sa društvom. Pošto ga je Šaban smatrao velikim autoritetom, nije se usudio da ga odbije. Otpevao je pesmu “Jablani se povijaju” i napunio kafanu. Nastavio je tu da peva i da dolazi sa drugovima na koktele.
Tada ga je čuo Veroljub Jovanović, prva violina u orkestru Budimira-Buce Jovanovića. Odveo ga je kod poznatog harmonikaša i kompozitora koji je prepoznao Šabanov talenat i počeo je da ga uči pevanju. 1969. godine Buca mu je uradio prvu pesmu “Dajte mi utjehu” koja je vrlo brzo postala veliki hit. Otpevao ju je na ijekavici pošto je ona bila moderna u tom periodu. Za PGP RTS je izdao prvu singlicu sa još tri pesme: “Zasviraj mi, Cigo, tužnu pjesmu”, “Ne plači, srce” i “U kafani ja usamljen”.
Sa 18 godina se preselio u Beograd što mu je, kao detetu iz provincije, teško palo. Ljudi su čuli za njega, ali niko nije znao kako izgleda. Bio je stidljiv i povučen, a devojkama se retko udvarao.
1970. godine je objavio dve singlice, prvu sa pesmama: “Pitaju me zašto tugujem” i “Nek’ sutra dođe kraj” sa kojom je nastupao na Ilidži, i drugu sa pesmama: “Zbog neverstva jedne žene”, “Tvoj mio glas”, “Nikad joj oprostiti neću” i “Nema je, drugovi, nema”.
1971. godine je snimio pesme: “Što me mučiš, prokleti živote” i “Sada je svemu kraj” koju je premijerno izveo na Ilidži.
1972. godine je prvo izašla singlica sa pesmama: ” Sjećam se te žene”, “Ljubav naša prošlosti pripada”, “Ja plaćam ljubavi danak” i “Dok mogu očima da gledam”. Zatim je objavio prvi album pod nazivom “Bio sam pijanac” na kome su se, pored pesama sa singlica, našle: “Bio sam pijanac”, “Nisi došla kad sam te zvao”, “Zašto se ljubav za ljubav ne vraća” i “Zvao sam te, sunce moje”.
1973. godine je objavio pesme: “Ne pitaj me kako mi je, druže”, “Svadba neće biti”, “Ovde su svirali tiho”, “Ne čekaj, majko, sina”, “Tužno vetri gorom viju” i “Dva oka njena” sa kojom je učestvovao na Beogradskom saboru.
1974. godine su izašle pesme: ” Duša me boli, draga”, “Udaše te tvoji”, “Nemoj, draga”, “Volim te ja”, “Kako si, majko, kako si, oče”, “Kako, majko, da ti kažem”, “Ilda i Ahmet” i “Neka se pjeva”.
1975. godine je na Hit paradi izveo pesmu “Na stolu pismo od majke” i “Ti si sada srećna” na Jugoslovenskom festivalu Pariz. Sa ansamblom Bokija Miloševića je, pored ovih, snimio pesme: “Voleo sam tvoje plave oči”, “Verovah ti”, “Ti motiku, a ja plug” i “Gore pisma, svedoci ljubavi”.
Iste godine je upoznao buduću suprugu Gordanu kojom se oženio nakon veze od četiri meseca. Tada je uveliko bio popularan i imao je više samopouzdanja pa se nije plašio da joj priđe.
Sa Bucom Jovanovićem je sarađivao do 1976. godine, a posle toga Šaban počinje sam da piše svoje pesme. Te godine je nastupio na Hit paradi sa pesmom “Uvenuće narcis beli” na koju je publika odlično reagovala. Pored nje, sa ansamblom Branimira Đokića izlaze: “Zbog nje sam ostavio majku”, “Nije on čovjek za tebe” i “Sam za stolom jedan čovjek sjedi”.
1977. godine je na Hit paradi otpevao “Nemoj pogled da sakrivaš” i pored nje objavio pesmu “Jedna lasta ne čini proleće”.
1978. godine je ponovo učestvovao na Hit paradi sa pesmom “Pozn'o bih te međ’ hiljadu žena”. Napisao je velike hitove koji su se našli na albumu “Dođi da ostarimo zajedno” koji je izdala produkcijska kuća PGP RTS, a oni su: “Samo mene volela si lažno”, “Zbog tebe sam postao takav”, “Lijepi dani mog djetinjstva, “Nemoj pogled da sakrivaš”.
1979. godine je na Hit paradi izveo jednu od pesama koje će obeležiti njegovu karijeru i zagarantovati mu titulu kralja, “Dva galeba bela”. Pored nje sa ansamblom Ljubiše Pavkovića snimiće: “S’ namerom dođoh u veliki grad”, “Stari kočijaš”, “Sanela”, “Moj živote, drug mi nisi bio”, “Svrati, reče čovjek”, “Danima te čekam”, “Život me vodi suđenoj ženi”, “Oprosti mi ako možeš”, “Jedna žena sreće željna”, “Ja u Šabac noćas idem”, “Sudbina je moja u rukama njenim”, “Vrati se kući, piše babo stari”, “Čovek lutalica”.
1980. godine je sa ansamblom Dragana Aleksandrića za PGP RTS izdao album “Ponovo smo na početku sreće” sa pesmama: “Na njenom vjenčanju”, “Pruži ruku pomirenja”, “Jedna noć, jedna luda noć”, “Ja neću ništa podeljeno”, “Ponovo smo na početku sreće”, “Šta učini, sunce moje”, “Hajdemo nekud iz ovog grada”, “Hej, živote, moja reko”.
1981. godine objavljuje pesme: “Ne plači, dobri domaćine” i “Čovek lutalica”. Sa orkestrom Mirka Kodića u izdanju Jugodiska je izašao album “Meni je s’ tobom sreća obećana” sa pesmama: “Meni je s’ tobom sreća obećana”, “Omer i Merima”, “Nek’ te u zdravlju zatekne pismo”, “Ljubim, ljubim”, “Sneg je opet Snežana”, “Jedina moja”, “A gde smo sada”, “Zanele me oči njene”.
1982. godine je snimio album “Sve sam s’ tobom izgubio” sa pesmama: “Sve sam s’ tobom izgubio”, “Velika je sreći cena”, “To je bila ljubav”, “Ja sam našem sinu i otac i majka”, “Dođi nam, sine, u goste”, “Svetlana”, “Lepo moje oko plavo” i “Dve su žene ispred mene”.
1983. godine je sa ansamblom Dragana Stojkovića uradio album “Tebi ne mogu da kažem ne” sa pesmama: “Tebi ne mogu da kažem ne”, “Odlaziš, odlaziš”, “Prevarih se, izgubih te”, “Ne plači, dušo”, “Ako me tražiš”, “Viđaš li mi staru ljubav”, “Ti nisi bila za mene”, “Tri sina junaka”
1984. godine je na MESAM-u nastupao sa pesmom “Ne plači, dušo” koja se našla na albumu “Plave kose” zajedno sa pesmama: “Plave kose”, “Stari druže, idemo dalje”, “Od rakije čaj”, “Svetlana”, “Miluju me tvoji prsti mali”.
1985. godine je sa Bosancem uradio album “Kafanska noć” za Jugodisk. Na njemu se nalaze pesme: “Kafanska noć”, “Gordana”, “Vojnička pesma”, “Zašto Ibre nema među nama”, “Srećno ti bilo”, “Noćas mi se s’ tobom spava”, “Prikrašću se tebi pod prozore”, “Kraljice srca moga”, “To možeš samo ti”, “Hvala ti za ljubav”. Ceo album, a posebno pesmu “Gordana” je posvetio supruzi od koje je u tom trenutku bio razdvojen.
Tada su se čak i razveli zbog Šabanovog načina života koji je obuhvatao lumpovanje sa društvom i nekoliko dana odsustva od kuće. Supruga mu je donela papire koje je besan i pijan potpisao, ali razvod je trajao samo 20 dana. Pevač je učinio neke ustupke, ali se nije u potpunosti odrekao loših navika i poroka koje njegov posao nosi sa sobom.
1986. godine je sa Mirkom Kordićem uradio album “Kad bi čaša znala” na kojoj se, osim naslovne pesme, nalazi još 9 pesama: “Dođi za bolje sutra”, “Nikom te ne dam”, “Majčina pesma”, “Ti si oluja”, “Laku noć, ljubavi”, “Ti si za mene rođena”, “Još uvek sam isti”, “To je žena koju želim”, “Lovačko-ribolovačka pesma”.
Za Sarajevo Disk je snimio album “Biseri narodne muzike” sa pesmama: ” Ah, meraka u večeri rane”, “Šta ću kući tako rano”, “Tužno vjetri gorom viju”, “Gdje ćeš biti, lijepa Kejo”, “Na đerđefu vezak veze Fata”, “Na prijestolju sjedi sultan”,”Hej Munira, gdje ti je Muharem”, “Niz polje idu, babo, sejami”, “Nigdje zore, ni bijela dana”, “Prošetali šabački trgovici”, i album “Pjesme za vašu dušu” na kom se nalaze i pesme pokojnog pevača Tome Zdravkovića. Proglašen je za “najboljeg vokala svih vremena na našim prostorima” što se smatra krunom njegove karijere.
1987. godine objavljuje album “Kralj boema veruje u ljubav” sa pesmama: “Verujem u ljubav”, “Zaljubljen sam majko” (Hej, živote umoran sam), “Svadbarska pesma”, “Živeli”, “Kralj boema”, “Bol bolujem”, “Tri bokala za tri druga”, “Marijana”, “Nema više fijakera”, “Gde je moj drug Miša”.
1988. godine su u izdanju Jugodiska izašla dva Šabanova albuma. Prvi, “Ljubav je velika tajna”, je radio sa Mirkom Kodićem i na njemu su pesme: “Avantura”, “Vreme za zaljubljene”, “Pričuvaj se, mala”, “Rođena si za mene”, “Draga moja”, “Procvetala ljubičica”, “Ljubav je velika tajna”, “Prođe život kao san”, “Bolujem ti, dušo”, “Gledaju nas zagrljene”. Na drugom je sarađivao sa orkestrom Zorana Đorđevića i nastale su pesme: “Samo za nju”, “Ti si meni i nemoć i moć”, “Kafanac”, “S’ tobom je sreća”, “Dajem ti sve”, “Dušo moja, srećo moja”, “Ljubavi, veruj mi”, “Noćna ptico, varalico”, “Lek za dušu”, “Sanjam ženu s’ mališanom”.
1989. godine je sa orkestrom Miće Nikolića snimio album “Ljubav je pesma i mnogo više” na kome se nalazi 10 pesama: “Hajde, srećo moja”, “Ljubav je pesma i mnogo više”, “Marina”, “Ljubavi, vrati se”, “Voleo sam samo tebe”, “Izdrži moj bol”, “Hej, Jano, Jano”, “Otišla si, tugo moja”, “Pijem i pevam”, “Zauvek srećni bili”.
1990. godine je učestvovao na MESAM-u sa pesmom “Eh, što nisam lančić mali”. U izdanju Diskosa je izašao Šabanov album ” Pomozi mi, druže, pomozi mi, brate” na kome su, osim naslovne, i pesme: “Sine”, “Prestaću da verujem u ljubav”, “Hej, ljubavi nesebična”, “Golubica”, “Eh, što nisam lančić mali”, “Dve duše”, “Zašto nismo zajedno”, “Lelo, đavole”, “Bolestan sam, a nije mi ništa”.
Za Jugodisk objavljuje album “Ljubavna” sa pesmama: “Ljubavi, vrati se”, “Prikrašću se tebi pod prozore”, “Odlaziš, odlaziš”, “Tebi ne mogu da kažem ne”, “Rođena si za mene”, “Pijem i pevam”, “Bolujem ti, dušo”, “Otišla si, tugo moja”.
1992. godine je sa orkestrom Miće Nikolića uradio album “Anđeoska vrata” sa pesmama: “Opasna si kao kobra”, “Nema smrti od sudnjega dana”, “Znam ti bolnu tačku”, “Da je tu”, “Anđeoska vrata”, “I prosio bi s’ njom”, “Pesmo moja nepevana”, “Čija li je ono mala”.
1994. godine je objavio album “Ljubavna drama” sa pesmama: “Ljubav nije dug”, “Hajde, mala, da pravimo lom”, “Moja nevero”, “U nadanju živi se i mre”, “Pijem, a nisam pijanica”, “Ljubavna drama”, “Ne čekaj skitnicu”, “Srno moja”, “Ruža nebeska”, “Nema sela bez seljaka”, “Privlačiš me” i “Majko, sve ti opraštam” čiji se tekst i spot smatra jednom od najdirljivijih pesama zbog koje bi i kamen zaplakao.
1995. godine je u izdanju produkcijske kuće ZAM izašao album “Volim da te volim” sa pesmama: “Devojčice moja”, “Hocu s’ tobom parče raja”, “Ljubavno ludilo”, “Volim da volim”, “Ko je taj”, “O njoj se priča svašta”, “Takav je Kole”, “Tvoja jakna”, “Ja nisam anđeo”, “Volim te više od sebe”.
1996. godine je snimio album “Tebi koja si otišla” sa pesmama: “Tebi, koja si otišla”, “Ona voli život”, “Kada tebe nema”, “Jednu noć si drugom dala”, “Lj od ljbubavi”, “Ne gledaj u meni pijanca i slabića”, “Anka”, “Eh, da nije san”, “Kolovođa đavo”.
1997. godine je objavio album “Ljubav je slatka robija” na kome se, osim naslovne pesme, nalaze: “Sve mi uzmi, dušu nemoj”, “Dado moja, Dado”, “Princ na konju belom”, “Kradljivac”, “Hajde, moja vilo”, “Uzbudi me”, “Nikad robom”, “Ako si more, biću ti brod”.
1998. godine je za ZAM izdao album “Tebe da zaboravim” sa istoimenom pesmom koja je postala veliki hit. Na njemu se nalazi još 7 pesama: “Srce je moje tvrđava”, “Da nemaš drugog”, “Odem, ti me vratiš”, “Kume, brate”, “Njeno veličanstvo žena”, “Kazni, Bože, jednu ženu”, “Nestali su dani sreće”.
1999. godine je za Halix records izašao album “Za novi milenijum” sa pesmama: “Bojana”, “Verov'o sam tebi”, “Voleo sam te”, “Idi, idi”, “Dva dana se svađamo”, “Lubav, samo ljubav”, “Raj Božiji”, “Maro, dušo”.
2001. godine je počeo saradnju sa Grand produkcijom za koju je izdao album “Nema ništa, majko, od tvoga veselja” sa pesmama: “Eno, eno”, “Nema ništa, majko, od tvoga veselja”, “Neobična kao ti”, “Elena”, “Samo neka Ćira svira”, “Moja malena”, “Pati, veni k'o svi ostavljeni”, “Sejo moja”, “Srce si mi ukrala”, “Ana”.
2002. godine je za istu produkcijsku kuću objavio album “Kralj i sluga” na kome se nalaze pesme: “Kralj i sluga”, “Gde ste, braćo pijanci”, “Daj mi, Bože”, “Moja maljanka”, “Ti me varaš najbolje”, “Mogu da te kunu”, “Ona mi je svo bogastvo”, “Lepotica, sirotica”.
2004. godine je sa orkestrom Miće Nikolića uradio album “Šadrvani” sa pesmama: “Slaži da voliš me”, “Šadrvani”, “Ima pravde, ima Boga”, “Čekanje me razbolelo”, “Sa mnom spavaš, njega sanjaš”, “Žena bez grehova”, “Nebeski sudija”, “Ciganka pesmu pevala”.
2005. godine je objavio album “Telo uz telo” na kome se, osim te pesme, nalazi još 7: “Mala”, “Ako imam pravo”, “Sve na svoje”, “Virus”, “Zemljo moja”, “Kofer sam spremio”, “Volim s’ društvom da popijem”.
2006. godine obnavlja saradnju sa PGP RTS-om i sa orkestrom Darka Markovića snima album “Bogati siromah” na kome su pesme: ” Bogati siromah”, “Snosti”, “Ide Mile”, “Daleko je Sunce”, “Cveta”, “Zavičajna pesma”, “Ajd’ idemo, Rado”, “Koliko je širom sveta”. Učestvovao je na Grandovom festivalu sa pesmom “Tajna želja”.
2008. godine je za Mega Sound izašao album ” Milicu Stojan voleo” sa pesmama: “Milicu Stojan voleo”, “Znam ja, zna Novi Sad”, “Prolete mladost”, “Što dalje od mene”, “Šešir”, “Mihajlo”, “Tebi Rada, meni Šeherzada, “Život te naučio”, “Ma, ko si ti”.
2010. godine je objavio singl “Spasi me”, a 2013. godine singl “Žal” koji se smatra jednom od najkvalitetnijih narodnih pesama koje su snimljene u poslednje vreme.
25. novembra 2011. godine Šaban je održao prvi solistički koncert u Beogradu. Dvorana Centra Sava je bila prepuna i pevač je bio na visini zadatka. Tri godine kasnije je sa kolegama Anom Bekutom i Harisom Džinovićem napravio folk žurku u prepunoj Areni.
Ne libi se da traži savete, ali i da ih daje mlađim kolegama što i radi u muzičkom takmičenju “Zvezde Granda” u kojem je član žirija.
U svojoj karijeri je snimio veliki broj dueta sa kolegama i to su:
– “Lek za dušu” i “Lanac” sa Zlatom Petrović;
– “Kako ti je, kako živiš” i “Šta ja nemam to što ona ima” sa Zoricom Brunclik;
– “Nisam više tvoja”, “Blagujno dejce”, “Hej, Srbija” i “Šmeker” sa Snežanom Đurišić;
– “Ljubav nema pravila” sa Hasanom Dudićem i Ljiljanom;
– “Veruj mi” sa Milenom Plavšić;
– “Sukob generacija” sa Emirom;
– “Krila slomljena” sa Gordanom Jovanović;
– “Zadnju suzu isplakaću” sa Ljubom Aličićem;
– “Budi iskren” sa Stojankom Stefanović;
– “Ljubavno ludilo” sa Moranom;
– “Tebi Rada, meni Šeherzada” sa Sašom Matićem;
– “Lutao si dosta” sa Vericom Šerifović;
– “Ćira sintisajzer” sa Zlatom Petrović i Jašarom Ahmedovskim;
– “O Ilda” sa ćerkom Ildom Šaulić;
– “Ti si lek za moju dušu” sa Radom Manojlović;
– “Crveno sunce” sa Anom Bekutom.
Sa Suprugom Gordanom ima troje dece, dve ćerke Ildu i Sanelu i sina Mihajla. Ilda je, iako se Šaban u početku protivio, krenula njegovim putem i postala poznata pevačica. Sin Mihajlo je u vezi sa Draganom Džajić, ćerkom bivšeg Zvezdinog fudbalera Dragana Džajića. Ćerka Sanela je udata za bivšeg Partizanovog fudbalera, Zorana Batu Mirkovića, pa je Šaban dobio prvog unuka Luku. Takođe, ima i vanbračnog sina Roberta koga je priznao i plaćao mu je alimentaciju do 18. godine. Mediji tvrde da on jako teško živi u Zrenjaninu i da nema novca za osnovne potrepštine.
Šaban smatra da je njegova supruga ponela najveći deo tereta oko vaspitanja njihove dece jer je on često bio odsutan. Ponosan je što ih je izvela na pravi put i što su postali dobri ljudi.
Često je menjao mesto boravka jer je supruga volela da se seli. Kada su im deca bila mala, kupovali su velike kuće sa dvorištima, ali pošto su oni porasli, mir su pronašli u stanu. Šaban rado prepričava anegdotu koja mu se dogodila posle jednog nastupa kada je na aerodromu zaustavio taksi da ga vozi kući. Taksista ga je pitao za adresu, ali on nije mogao da se seti u kojoj kući trenutno živi.
Na estradi je stekao brojne prijatelje, a kuma mu je pevačica Zorica Brunclik. Dugo se družio sa Miroslavom Ilićem, ali nakon agresije koju je NATO izvršio nad Srbijom, njihovo prijateljstvo se prekinulo. Miroslav je javno prozivao Šabana i sve pevače koji su u tom periodu bili van zemlje. Mediji su pisali da se posvađao sa dugogodišnjom prijateljicom Anom Bekutom, a da se pomirio sa Hasanom Dudićem.
Njegov lik se pojavio u animiranom filmu “Džet-set” koji predstavlja parodiju na Grand produkciju i političku situaciju u zemlji.
Pored mnogobrojnih uspeha, u karijeri je doživeo i neprijatnosti, a najgora se dogodila u Beču. Tada ga je grupa mladića prebila i da je u bolnicu stigao samo pola sata kasnije, bio bi mrtav. Takođe, suočavao se sa bahatim ponašanjem pojedinaca koji smatraju da svakoga mogu da kupe novcem.
Do 2002. godine je nosio periku, ali nakon toga je promenio imidž koji je prezentovao zajedno sa novim albumom.
Zbog stresa koji prati njegov posao, najviše voli da se osami u kućici u Krčedinu i da peca. Na taj način puni baterije za naporne nastupe koje ima po svetu po kome se, iako ne zna strane jezike, odlično snalazi. Obišao je skoro sve zemlje po nekoliko puta, ali neispunjena želja mu je da poseti Moskvu i da peca na ruskim rekama. Suvenir koji donosi sa svakog putovanja je staklena kugla sa snežnim gradom.
U prošlosti je bio u vezi sa koleginicom Snežanom Đurišić, ali to se desilo pre njihovih brakova. Često se pojavljuje u tabloidima zbog navodne veze sa 38 godina mlađom pevačicom, Ivonom Negovanović Cucom. Ona je učestvovala na takmičenju “Pinkove zvezde”, a na domalom prstu desne ruke je imala tetovažu sa natpisom Šaban što je pojačalo spekulacije o njihovom odnosu. Iako je pevač demantovao da su zajedno, postoje brojni snimci koji dokazuju suprotno.
Šaban je priznao da ne zna note, niti svira instrumente, već svoju muziku snima na kasetofonu i tako koriguje samoga sebe dok mu reči izlaze iz duše. Važi za jednog od najuspešnijih pevača današnjice koji je svoju karijeru izgradio zahvaljujući dobrom glasu, talentu, kvalitetnim pesmama, radom i velikom upornošću. Jedan je od pevača sa najvećim brojem prodatih ploča na teritoriji bivše Jugoslavije.
Najpopularnija pesma
Sudeći po broju slušanja na portalu Youtube, najslušanija pesma Šabana Šaulića je “Žal” sa 10 580 641 pregled na datum 22.11.2015. godine.Sadržaj ovog članka je vlasništvo sajta biografija.org
"Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."
kosovce3- Webmaster
Datum upisa : 29.08.2013Za broj objavljenih porukaZlatna HarmonikaZa broj kreiranih temaZlatan GramafonZa broj temaZlatan MikrofonZa broj lajkovaZlatan KljucZa broj prijatelja (Zahtev je prihvacen)Zlatna NotaZa broj poruka koje je clan videoZlatna zvezda
Datum rođenja : 01.09.1930
Re: Saban Saulic - Biografija
BEOGRAD - Pevač narodne muzike Šaban Šaulić podlegao je povredama koje je zadobio u saobraćajnoj nesreći u Nemačkoj, javljaju beogradski mediji.
Bio je jedan od najpoznatijih pevača narodne muzike.
Tanjug
17 Februar 2019 13:49
Bio je jedan od najpoznatijih pevača narodne muzike.
Tanjug
17 Februar 2019 13:49
"Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."
kosovce3- Webmaster
Datum upisa : 29.08.2013Za broj objavljenih porukaZlatna HarmonikaZa broj kreiranih temaZlatan GramafonZa broj temaZlatan MikrofonZa broj lajkovaZlatan KljucZa broj prijatelja (Zahtev je prihvacen)Zlatna NotaZa broj poruka koje je clan videoZlatna zvezda
Datum rođenja : 01.09.1930
Trajce Radio Boem :: Narodna Muzika :: :: Biografije poznatih ličnosti :: :: Š
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu